Konya Ereğli Kemal Akman Meslek Yüksekokulu
03.06.2020

2020 YAZ STAJI

Sevgili öğrencilerimiz,

Koronavirüs Pandemisi nedeniyle birçok işyeri çalışmasını durdurmuştu. Normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte çalışmasını durduran işyerleri yeniden faaliyete geçmeye başladılar.

Bu süreçte sizlerin staj yeri bulabilme konusunda esnek hareket edebilmeniz için bu yaz yapılması gereken 25 İş günlük zorunlu staj çalışmasının tarihlerinde esnek davranma kararı alınmıştır.

Bu karar uyarınca;

 • Stajın yapılması için bir tarih aralığı belirlenmemiştir, bu tarihleri staj yapacağınız yer ile birlikte sizler kararlaştırabilirsiniz.
 • 29 Haziran 2020 Pazartesi (staja başlanabilecek tarih) ile 12 Eylül 2020 Cumartesi (stajın bitmesi gereken son tarih) tarihleri arasında belirleyeceğiniz 25 iş gününde (aralıksız olması şartıyla) stajınızı yapabilirsiniz. (Aralıksız olması şartı; staj yapılacak haftalarda ara verilmemesini kapsamaktadır. Örneğin; haftada 4 gün çalışma yapan iş yerindeki staj süreniz, haftada 4 günden, toplamda 6 hafta ve 7.haftadan 1 gün olarak toplamda 25 İş günü tamamlanmalıdır. Buradaki 7 haftanın aralarında boşluk bırakılmamalıdır. Yani stajın 3 haftasının Temmuz ayında, 2 haftasının Ağustos ayında, 2 haftasının da Eylül ayında yapılması söz konusu değildir.)
 • Hazırladığınız;
  • Staj Başvuru Formu (EK – 3),
  • Nüfus Cüzdanı/Yeni Kimlik Kartı fotokopisi,
  • Sigorta durumunu gösterir belge (aktif olarak sigortası yatanlar için)

evraklarınızın, staja başlama tarihinden en geç 10 (on) gün öncesinde Meslek Yüksekokulu Müdürlüğümüze ulaştırılması gerekmektedir.

 • Staj yapacağınız yerde ücret ödemesi yapılacaksa; EK – 4’te verilen belgenin doldurularak, aldığınız ücreti gösteren banka dekontu ile birlikte, stajınızın bittiği tarih itibariyle ay sonundan önce Meslek Yüksekokulu Müdürlüğümüze ulaştırılması gerekmektedir. (Bu belgeleri E-Posta adresine gönderebilirsiniz, Ancak asıllarının da kargo ile en kısa sürede ulaştırılması gerekmektedir.)
 • Staj belgelerinizi (size ve iş yerine ait bilgi ve imzaların tamamlanarak), kargoda yaşanabilecek gecikmeleri de değerlendirerek, mağduriyet yaşamamanız için Meslek Yüksekokulumuz E-Posta adresine (ereglimyo@erbakan.edu.tr) veya (0332 712 74 25) FAKS numarasına gönderebilirsiniz.

Stajın değerlendirilmesi süreci;

 • Mezun durumda veya yatay/dikey geçiş yapacak olan öğrencilerin staj formlarının teslim alınması ve mülakatlarının yapılması, öğrencilerden gelen taleplerin değerlendirilmesi sonucunda kararlaştırılan tarihlerde (bu tarihler web sitemiz üzerinden duyurulacaktır),
 • Diğer öğrencilerin staj formlarının teslim alınması ve mülakatlarının yapılması, 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Döneminin 2. haftasında (bu tarih kesinleştiğinde yine web sitemiz üzerinden duyurulacaktır),

yapılacaktır.

Staj Başvuru Formu (EK-3) için tıklayınız.

Staj Ücretlerine İşsizlik Fonu Katkısı Bilgi Formu (EK-4) için tıklayınız.

2020 Yılı Staj Dosyası için tıklayınız.

Staj Dosyası Rapor Sayfası (EK-2) Word belgesi için tıklayınız. (Staj Dosyası içindeki belgeyi de çoğaltarak kullanabilirsiniz.)