Mühendislik Fakültesi

Doç. Dr. Hüseyin Zahit Selvi

11.11.1980 tarihinde Konya’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Konya’da tamamladı. 1999 yılında Selçuk Üniversitesi Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği Bölümünde üniversite öğrenimine başladı. 2003 yılında bu bölümü bölüm ve fakülte birinciliği ile bitirdi. 2003 yılında Selçuk Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği Anabilim Dalında yüksek lisans öğrenimine başladı. 2006 yılında yüksek mühendis ünvanını aldı.

2011 yılında TÜBİTAK bursunu kazanarak 6 ay süreyle Viyana Teknik Üniversitesi’nde Prof. Dr. Georg Gartner yönetiminde Konum Tabanlı Hizmetler Teknolojisi (LBS) konusunda çalışmalar yaptı. 2012 yılında Selçuk Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Harita Mühendisliği Anabilim Dalında doktora eğitimini tamamladı. 2013 yılında Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümü Kartografya Anabilim Dalına Yardımcı Doçent olarak atandı.

2019 yılında Doçent ünvanını aldı. Halen Necmettin Erbakan Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Harita Mühendisliği Bölümünde Kartografya Anabilim Dalı Başkanı olarak görev yapmaktadır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.