Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi

Prof. Dr. Erdal Hamarta

 
1976 Ankara doğumludur. İlk, orta ve lise öğrenimini Yozgat/Akdağmadeni'nde tamamladı. Lisans eğitimini 1997 yılında Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalında tamamladı. Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Eğitim Bilimleri Bölümü Eğitimde Psikolojik Hizmet Anabilim Dalında 2000 yılında yüksek lisansını 2004 yılında doktorasını tamamladı. 
 
1998-1999 yıllarında Konya Rehberlik Araştırma Merkezi’nde Rehber Öğretmen olarak çalıştı. 1999-2006 Yılları arasında araştırma görevlisi, 2006-2010 yılları arasında Yrd. Doç. Olarak Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesinde görev yaptı. 2011 Yılında Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık alanında Doçent 2016 yılında Profesör oldu.  Halen Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalında görev yapmaktadır. 
 
Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği Konya Şubesi Kurucu Üyesi ve Başkanı olarak görev yaptı. 
Hamarta’nın uzmanlık alanında yazdığı ortak yazarlı 4 kitabı, ulusal ve uluslararası dergilerde yayınlanmış çok sayıda makalesi bulunmaktadır. Halen Eğitim ve Bilim (SSCI), İlköğretim Online dergilerinde Editör kurulu üyesi, Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Dergisi’nde yayın kurulu üyesi olarak yer almaktadır.  Önleyici Psikolojik Danışma ve Rehberlik Hizmetleri, Çocuklarla Danışma,  Çocuk Resimleri Analizi (Çocukların Gizli Penceresi) Yakın ilişkiler ve Aile Danışmanlığı temel ilgi alanlarını oluşturmaktadır. Halen Weinheim Sistemik Aile Danışmanlığı eğitimlerini almaya devam etmektedir.