Üniversitemiz Turizm Fakültesinden Önemli Başarı

23.01.2024

Üniversitemiz Turizm Fakültesi Rekreasyon Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Demirel ve Arş. Gör. Andaç Akçakese, Türkiye'nin eğlence ve rekreasyon sektöründeki prestijli etkinliği ATRAX STAR’dan ödülle döndü.
 

Eğlence ve rekreasyon alanlarında farkındalık yaratma, sektörün gelişimine katkı sağlama, nitelikli ürün ve hizmetlerin toplumsal, sosyal, kültürel ve ekonomik değerini artırmaya yönelik çalışmalar gerçekleştirilen Türkiye'nin eğlence ve rekreasyon sektörünün prestijli etkinliği ATRAX STAR 9. kez düzenlendi.


 
Rekreasyon Çalışmaları ve Araştırmaları Derneği iş birliği ile düzenlenen, eğlence parkları, rekreasyon alanları ve müzeler gibi sektördeki başarılı çalışmaların ödüllendirildiği ATRAX STAR – “Eğlence ve Rekreasyon Ödülleri” kapsamındaki Rekreasyonla Renklenen Mutlu Şehirler Üniversitelerarası Proje Yarışması'nda, Üniversitemiz Turizm Fakültesi Rekreasyon Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Demirel ve Arş. Gör. Andaç Akçakese, "Engelsiz Kentler, Renkli Yaşamlar: Rekreasyonel Oyun Alanlarında Kapsayıcı Ürünler" projesi ile kazanan ödülünün sahibi oldular.
 
Engelsiz Kentler, Renkli Yaşamlar: Rekreasyonel Oyun Alanlarında Kapsayıcı Ürünler Projesi, ülkemizin rekreasyon ve engelsiz kentleşme alanlarındaki gelişimine önemli bir katkı sağlayarak engelsiz kentleşme ve rekreasyonel oyun alanlarında kapsayıcı ürünlerin rolüne odaklanıyor ve yaşam kalitesini artırmaya yönelik değerli katkılar sunuyor.


 
Paylaş