Üniversitemiz, Uluslararası Bağları Güçlendirmeye Devam Ediyor

13.09.2023

Üniversitemiz ve Don State Technical University (DSTU) arasında karşılıklı iş birliği antlaşması imzalandı. Anlaşmayla birlikte ziraat ve mühendislik alanlarında ortak bilimsel proje araştırmaları, ortak akademik programların açılması, karşılıklı Türkçe ve Rusça dil eğitimi verilmesi planlanıyor.
 
Üniversitemiz, uluslararası strateji hedeflerine ulaşmak amacıyla atılan adımlara bir yenisini daha ekledi.Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Kahraman ve Dış İlişkiler Koordinatör Yardımcısı Öğr. Gör. Muhammed Said Topal, Rusya'da bulunan Don Devlet Teknik Üniversitesine iş birliği ziyareti gerçekleştirdi. Heyetler arasında gerçekleşen görüşmeler sonucunda, Üniversitemiz ile DSTU arasında karşılıklı işbirliği anlaşması imzalandı.

Don Devlet Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Besarion Meskhi, heyetler arasında gerçekleşen çalışma toplantıları sonucunda mutabakata varılan öncelikli alanlarda yapılacak iş birliği hedeflerinden duyduğu memnuniyeti ifade etti.
 


Uluslararasılaşma Strateji Hedefi
Üniversitemiz ve DSTU arasında sağlanan anlaşma, ziraat ve mühendislik alanlarında ortak bilimsel araştırma projeleri, ortak akademik programların açılması, karşılıklı Türkçe ve Rusça dil eğitimi gibi öncelikli alanları içermektedir. Üniversitemiz, uluslararasılaşma strateji hedeflerini gerçekleştirmek üzere bu alandaki girişimlerini sürdürmeye devam ediyor.

Paylaş