TR | EN

KONDİL

 

 

KONDİL, Konya'nın en işlek yerlerinden biri olan Zafer Meydanına yakın bir yerde hizmet vermektedir. Konya'nın merkezi olan Alaaddin Tepesi'ne 200 m., Mevlana Müzesine yaklaşık 1000 m. mesafededir. Hemen önünden tramvay geçmekte olup, minibüs ve otobüs güzergahı üzerindedir.

 

NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ KONDİL’de dil öğretimi, dört temel dil becerisinin eşit ağırlıklı olarak (okuma, dinleme, konuşma, yazma) geliştirilmesine dayalıdır. Öğretim etkinlikleri her sınıfta bulunan, çağın gerektirdiği teknolojik cihazlarla desteklenmektedir.

 

NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ KONDİL’de görev yapan tüm öğretim elemanları üniversitelerin dilbilim, filoloji ve dil öğretmenliği bölümlerinden mezundur. Öğretim elemanlarının bir bölümü akademik kariyer yapmış veya yapmaktadır.

 

NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ KONDİL’de yabancılar için Türkçe, Türkler için de yabancı dil öğretimi yapılmaktadır.

Kurslara devam ederek temel, orta ve yüksek kurları bitiren öğrenciler NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ KONDİL Müdürlüğünce imzalanmış sertifika almaya hak kazanırlar. Ayrıca, öğrenilen dilden alınacak NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ KONDİL sertifika ve diplomaları, birçok kamu kuruluşu ile özel kuruluşlarda dil düzeyinin belirlenmesi açısından referans kabul edilmektedir.

NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ KONDİL’de çeşitli uzmanlık dallarına yönelik Özel Amaçlı Yabancı Dil Kursları ve Özel Amaçlı Türkçe Kursları da düzenlenmektedir.