Kütüphane Ve Dokümantasyon Daire B.
09.01.2023

Deneme Veritabanı - ACARINDEX

ACARINDEX
VERİTABANI DENEME ERİŞİMİ DUYURUSU
 
- Türkiye’nin en geniş veri tabanlarından olan Akademik Araştırmalar İndeksi (ACARINDEX) deneme erişimine açıldı.
- ACARINDEX; Eğitim Bilimleri ve Öğretmen Yetiştirme, Fen Bilimleri ve Matematik, Filoloji, Güzel Sanatlar, Hukuk, İlahiyat, Mimarlık Planlama Tasarım, Mühendislik, Sağlık Bilimleri, Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler, Spor Bilimleri ve Ziraat ve Orman ve Su Ürünleri alanlarının tamamında standartları karşılayan dergileri indekslemektedir.
- Veri tabanında Türkiye’nin yanı sıra Avrupa ve Amerika başta olmak üzere dünyanın çeşitli bölge ve ülkelerinden akademik dergiler bulunmaktadır.
- ACARINDEX veri tabanında 3241 akademik dergi, 868 bin makale ve 20 milyona yakın atıf yer almaktadır ve sürekli güncellenmektedir.
- ACARINDEX’e üye girişi yapılarak arama sonuçlarını genişletilmiş olarak görülebilir, favoriler seçilebilir ve varsa dergiimtiyazı alınabilmektedir. Kurumsal abonelik kapsamındaki üyeler veri tabanına sınırsız erişim hakkına sahip hale gelmekte ve sınırsız dergi, makale, atıf ve yazar araması yapabilmektedirler. 
- ACARINDEX; etkili ve hızlı işleyen yazılımı, sade tasarımı ve mobil uyumlu arayüzüyle bilimsel bilginin hızla yayılmasına katkıda bulunmakta ve her gün dünya genelinden on binlerce araştırmaya kaynak sağlamaktadır.

 ACARINDEX 31 Ocak 2023 tarihinde kadar deneme veritabanı Üniversitemize açılmıştır.

 Erişim için Tıklayınız.