Kütüphane Ve Dokümantasyon Daire B.

Kütüphanelerarası Ödünç Verme (ILL)

Kütüphanelerarası ödünç verme(ILL), Necmettin Erbakan Üniversitesi Kütüphane koleksiyonunda yer almayan basılı kitapların belli bir süre için Türkiye'de anlaşmalı üniversite kütüphanelerinden sağlandığı bir hizmettir.

Kütüphanelerarası ödünç verme(ILL) hizmetinden yararlanmak isteyen kullanıcılarımız ilk defa talep edeceklerinde kütüphanemize şahsen başvurmaları gerekmektedir. Başvurusu olan kullanıcılarımız ise https://nebis.erbakan.edu.tr/ adresinden talep edeceği kitap(ları) yazarak talepte bulunabilirler.


Kütüphanelerarası Ödünç Verme (ILL) Hizmetinden Yararlanma Koşulları;

Necmettin Erbakan Üniversitesi mensubu öğretim elemanları ve çalışanları şahsen, üniversitemizde yüksek lisans ve doktora yapan öğrenciler ise danışmanları aracılığıyla diğer kütüphanelerden ödünç kitap isteği yapabilir.

  1. Bir kişi tarafından en fazla 5 yayın istenebilir.
  2. İsteyen kişinin işyeri dahili ve ev telefonu bildirilmelidir.
  3. Yayın(lar)ı getirme ve gönderme için ödenen kargo/posta ücreti kullanıcıya aittir.
  4. Getirilen kitapların kullanım süreleri, yayını gönderen her kütüphaneye göre farklılık göstermektedir.
  5. Ödünç  verilen yayınlar, teslim tarihinden en az iki gün önce kütüphanemize eksiksiz ve yıpratılmamış halde teslim edilmelidir.
  6. Kullanım süresini uzatmak isteyen kullanıcılar, bir hafta önceden kütüphanemize başvurarak, ilgili kütüphanenin kuralları dahilinde uzatma yapabilir.
  7. İstenilen yayınların geliş süresi yurtiçi ve yurtdışı olmasına bağlı olarak değişiklik göstermektedir.
 

Sorumlu: 
Hatice Kübra Tuncer
T: 0332 320 52 58/8402
M: [email protected]