TR | EN

E-Kitaplar

Turcademy 

Turcademy, Türkiye’de tüm akademik yayınları tek bir portal altında toplayarak akademik yayınların dijital olarak akademisyenlere, araştırmacılara ve öğrencilere kolay bir şekilde ulaştırmak ve Türkiye’deki e-kitap yayıncılığına katkıda bulunmak amacıyla Informascope firması tarafından geliştirilmiş yerli bir e-kitap platformudur.

Turcademy Türkiye Akademik Yayınlar Platformu ile ülkemizde akademik yayıncılık alanında öncü olan Adalet Yayınevi, Anı Yayıncılık, Dora Yayınevi, Ege Yayınları, Ekin Yayınevi, Gazi Kitabevi, Müzik Eğitim Yayınları, Palme Yayıncılık, Pegem Akademi, Seçkin Kitabevi’ne ait 5.800’den fazla Türkçe kitap elektronik ortamda kullanıcılarımıza sunulmaktadır.

Erişim için: tıklayınız...

İdealonline Tıp Kaleksiyonu

İdealonline, araştırmacıların bilgi kaynaklarına hızlı, kolay ve zamandan bağımsız bir şekilde erişebilmelerini ve eriştikleri bilgilerden etkili bir şekilde yararlanmalarını sağlayacak veri tabanları oluşturmaktır. Tıp eğitimi sürekli okumayı ve yenilikleri takip etmeyi gerektirir. İdealonline farklı yayınevlerinden Tıp alan kitaplarını bir araya getirerek araştırmacılara sunmaktadır.

İdealonline Tıp Kitapları Veri Tabanı İçeriği:

300+ Türkçe Tıp Kitabı

İdealonline veri tabanlarının amacı:

  • Türkçe bilgi kaynaklarını e-ortama taşımak.
  • Türkçe bilgi kaynaklarına 7/24 erişim sağlamak.
  • Türkçe içeriğe modern veri tabanı sistemi ve cihazlarla erişim sağlamak.
  • Türkçe içeriği dünyanın kullanımına sunmak.
  • Daha fazla Türkçe kaynak yayınlanmasına ve verimliliğinin artmasına katkıda bulunmak.
  •  
  • Erişim için: tıklayınız..
  •  

 

 

 

 

 

 

HiperKitap

Hiperlink tarafından geliştirilmiş, akademisyenlerin ve öğrencilerin akademik bilgiye hızlı ve kolay erişebildikleri Türkiye’nin ilk ve tek Türkçe e-kitap veri tabanıdır. Türkçe içerikli "Türkiye'nin ilk çevrimiçi kütüphanesi" olan HiperKitap’ta; tarihten edebiyata, matematikten felsefeye, sanattan mühendisliğe birçok konu başlığı altında 400’den fazla yayınevinin 22.000’den fazla e-kitabı bulunmaktadır. On binlerce e-kitabın yanı sıra HiperKitap; atlaslar, sözlükler, ansiklopediler gibi danışma kaynaklarını da içermektedir.

Not: Hiperkitap uygulamasını; Google Play Store veya App Store'den indirdikten sonra Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığımızdan ve birim kütüphanelerimizden temin edebileceğiniz kart ve şifresiyle kayıt oluşturabilir ve sonrasında sınırsız bir şekilde kurum içinden ve dışından rahatça kullanabilirsiniz. Masaüstü bilgisayarlar ve laptoplar için “Adobe Digital Editions” programını kurmanız gerekmektedir. Detaylı bilgiye kullanım kılavuzundan erişebilirsiniz.

Hiperkitap kullanma kılavuzu için: tıklayınız...

Konu dağılımı için: tıklayınız...

Ebscohost Erişimi için: tıklayınız...

Erişim için: tıklayınız...