Kütüphane Ve Dokümantasyon Daire B.

Abone Veritabanları

Satın Alınan Veritabanları

Ebook Central

Ebook Central 231.000’nin üzerinde elektronik kitap içermektedir. İşletme&Ekonomi, Antropoloji, Bilgisayar&IT, Güzel Sanatlar, Mühendislik ve Teknoloji, Eğitim, Tarih, Dil&Edebiyat, Tıp, Psikoloji, Fiziki Bilimler, Fen Bilimleri, Din ve Sosyal Bilimler gibi 15 ana konu başlığı altında sınıflandırılmış yüzlerce alt başlık içermektedir. 

 • Basit ara yüzü sayesinde kullanıcıların kolaylıkla keşif yapmalarına imkan tanır.
 • Kitaplarınızı offline olarak da okumanıza imkan tanımak amacıyla kitapları laptop, desktop, mobil cihazlar (IOS, Android cep telefonları ve tabletler) üzerine indirmenize imkan tanır.
 • Sahip olacağınız kişisel kitaplık sayesinde istediğiniz kitapları üzerlerinde aldığınız notlar ve vurgulamalar ile birlikte klasörler içinde saklamanıza imkan tanır. Bu klasörleri arkadaşlarınıza email yoluyla iletmenizi mümkün kılar. Bir bakıma araştırmanızın arşivi görevini görür.
 • Kitap üzerinden herhangi bir bölümü kopyalamak istediğinizde otomatik olarak atıf bilgisini de bölüm sonuna ekler. Böylece istediğiniz platforma kopyala/yapıştır seçeneği ile aktarmanıza imkan tanır. 
 • Platformun ara yüzü Türkçe olarak kullanılmaya uygundur.

Erişim Linki: https://ebookcentral.proquest.com/lib/erbakantr
Türkçe Libguide Linki: https://proquest.libguides.com/ProQuestTurkiye/pqebc
İngilizce Libguide Linki: https://proquest.libguides.com/ebookcentral
Kullanım kılavuzu için: tıklayınız...

Ebook Super Collection

Kullanıcı sınırı bulundurmadan 500.000’den fazla e-kitaba erişim sağlar. Tam metin e-kitap veri tabanıdır. İçerdiği tüm e-kitapları sınırsız kullanıcı erişimi ile sunmaktadır ve yeni kitaplar ek ücret ödenmeden koleksiyona düzenli olarak eklenmektedir.

Öne çıkan konular:
 • Coğrafya
 • Dil ve Edebiyat
 • Din Bilimleri
 • Eğitim
 • Ekonomi ve Finans
 • Felsefe
 • Fen Bilimleri
 • Güzel Sanatlar
 • Hukuk
 • İletişim ve Medya
 • İşletme ve Yönetim
 • Matematik
 • Mühendislik ve Mimarlık
 • Psikoloji
 • Siyasi Bilimler
 • Sosyal Bilimler
 • Spor Bilimleri
 • Tarih
 • Teknoloji
 • Tıp
 • Ve diğer tüm akademik alanlalar
Erişim için: tıklayınız...

HiperKitap

Hiperlink tarafından geliştirilmiş, akademisyenlerin ve öğrencilerin akademik bilgiye hızlı ve kolay erişebildikleri Türkiye’nin ilk ve tek Türkçe e-kitap veri tabanıdır. Türkçe içerikli "Türkiye'nin ilk çevrimiçi kütüphanesi" olan HiperKitap’ta; tarihten edebiyata, matematikten felsefeye, sanattan mühendisliğe birçok konu başlığı altında 400’den fazla yayınevinin 22.000’den fazla e-kitabı bulunmaktadır. On binlerce e-kitabın yanı sıra HiperKitap; atlaslar, sözlükler, ansiklopediler gibi danışma kaynaklarını da içermektedir.

Not: Hiperkitap uygulamasını; Google Play Store veya App Store'den indirdikten sonra Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığımızdan ve birim kütüphanelerimizden temin edebileceğiniz kart ve şifresiyle kayıt oluşturabilir ve sonrasında sınırsız bir şekilde kurum içinden ve dışından rahatça kullanabilirsiniz. Masaüstü bilgisayarlar ve laptoplar için “Adobe Digital Editions” programını kurmanız gerekmektedir. Detaylı bilgiye kullanım kılavuzundan erişebilirsiniz.

Hiperkitap kullanma kılavuzu için: tıklayınız...

Konu dağılımı için: tıklayınız...

Ebscohost Erişimi için: tıklayınız...

Erişim için: tıklayınız...

ScienceDirect eKitap

Elsevier, bilim, sağlık ve teknoloji profesyonellerinin performansını artıran, daha iyi kararlar vermeleri, daha iyi bakım sunmaları ve bazen de bilgi ve insani ilerlemenin sınırlarını ilerleten çığır açan keşifler yapmalarını sağlayan, dünya lideri bir bilgi çözümleri sağlayıcısıdır. Elsevier, ScienceDirect, Scopus, Elsevier Araştırma İstihbaratı ve ClinicalKey arasında web tabanlı, dijital çözümler sunar ve Lancet ve Cell dahil olmak üzere 2.500'den fazla dergi ve bir dizi ikonik referans çalışması da dahil olmak üzere 37.000'den fazla kitap yayınlar. Elsevier, endüstrilerdeki profesyonel ve ticari müşteriler için dünya lideri bir bilgi ve analiz sağlayıcısı olan RELX Group'un bir parçasıdır.
Erişim için: tıklayınız...SciFinder Veri Tabanı

SciFinder özellikle Kimya ve Kimya ile ilgili bölümler; Biyoloji, Fizik, Eczacılık, Kimya Mühendisliği, Çevre Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Polimer Mühendisliği, Malzeme ve Metalürji Mühendisliği, Farmakoloji, Nanoteknoloji, Tekstil Mühendisliği, Enerji Sistemleri Mühendisliği, Biyomedikal Mühendisliği, Ziraat Mühendisliği, Jeoloji Mühendisliği vb. bölümlerin kullanabilecekleri önemli bir programdır. SciFinder Chemical Abstracts Service (CAS) in bir ürünüdür. Basılı versiyonu olan Chemical Abstracts’la beraber toplam 5 CAS veritabanı ve Medline veritabanıyla; kimya, yaşam bilimleri, biyokimya, biyoloji, farmakoloji, tıp ve ilgili disiplinlere ait dergi, konferans, sempozyum, patent, kitap ve doktora tezlerini içermekte ve 1907’den günümüze kadar olan literatürü kapsamaktadır. 

Kayıt için tıklayınız...
Erişim için tıklayınız...


 

Legal Online Veri Tabanı

Legal Online Veri Tabanımız “Online Kütüphane” ve “Legalbank” adı ile iki yapıdan oluşmaktadır.
Online kütüphaneden telif hakları Legal Yayıncılığa ait basılı hukuk kitapları 
(470 +) ve 12 farklı başlıktaki hukuk dergilerinin (680 +) tüm sayılarının basılı ile birebir 
aynı görünümlü dijital hallerine online olarak ulaşılabilmektedir.
Legalbank’tan içtihata (2.000.000 +) (Yargıtay, Danıştay, BAM, BİM vb.)  mevzuata (43.000 +)
 (Kanun, KHK, CBK, Yönetmelik, Tebliğ vb) akademik ve uygulamaya yönelik makalelere (34.700+) ,
 dilekçe ve belgelere (2.500 +) gerekçelere (400 +) online olarak erişilebilmektedir.
Online Kütüphane erişimi için tıklayınız
Legalbank erişimi için tıklayınız

LEXPERA

LEXPERA hem kapsamlı içeriği hem de bilgi işleme teknolojisi ile hukuk uygulayıcılarına yenilikçi çözümler sunan bir sistemdir. Mevzuat, içtihat, hukuk kitapları, makaleler, tezler, dilekçe ve sözleşme örneklerinden oluşan kapsamlı içeriğimizin yanında, LEXPERA teknolojisi ile sayısı hızla artan ve her gün değişikliğe uğrayan hukuki düzenlemeler arasındaki karmaşık bağlantılar sistematize edilerek, güncel hukuk kaynakları, etkileşim içinde olduğu diğer kaynaklarla ilişkili olarak erişilebilir hale getirilmiştir.Ayrıca Bilgi kaynaklarının yenilikçi bir şekilde işlenmesi, kullanıcı dostu tasarımı ve mobilerişim imkânı ile LEXPERA hukuk birimlerinin iş verimliliğini artırmakta ve ciddi ölçüde zaman/emek tasarrufu yapmasını mümkün kılan veritabanıdır.

Erişim için: tıklayınız...

 

SAGE Premier

SAGE Premier, birçok alanda sağladığı bilgiler ışığında öncü olan SAGE yayınevi tarafından 50 yılı aşkın bir süredir sosyal bilimler alanları ağırlıklı olmak üzere hizmete sunulmuş bir e-dergi paketi koleksiyonudur. İçerisinde sosyal bilimler disiplinlerinin yanı sıra fen bilimleri disiplinleri de bulunmaktadır. SAGE Journals içerisinde yayınlanan dergilerin içerikleri üstün kaliteyi içinde barındırmaktadır. Sürekli güncellenen ve genişleyen içeriğinde İşletme, Siyaset, Psikoloji, Sosyoloji, Dil Bilimleri, İletişim gibi alt başlıkların yanı sıra Tıp, Mühendislik, Hemşirelik ve benzeri birçok alan bulunur ve güncel olarak 1116 tam metin e-dergi mevcuttur. Dergi listesi ektedir.

Erişim için: tıklayınız...
Dergi Listesi için: tıklayınız...

 

Turcademy 

Turcademy, Türkiye’de tüm akademik yayınları tek bir portal altında toplayarak akademik yayınların dijital olarak akademisyenlere, araştırmacılara ve öğrencilere kolay bir şekilde ulaştırmak ve Türkiye’deki e-kitap yayıncılığına katkıda bulunmak amacıyla Informascope firması tarafından geliştirilmiş yerli bir e-kitap platformudur.

Turcademy Türkiye Akademik Yayınlar Platformu ile ülkemizde akademik yayıncılık alanında öncü olan Adalet Yayınevi, Anı Yayıncılık, Dora Yayınevi, Ege Yayınları, Ekin Yayınevi, Gazi Kitabevi, Müzik Eğitim Yayınları, Palme Yayıncılık, Pegem Akademi, Seçkin Kitabevi’ne ait 5.800’den fazla Türkçe kitap elektronik ortamda kullanıcılarımıza sunulmaktadır.

Erişim için: tıklayınız...

Bilgi ve İletişim:

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı
T: 0332 320 52 58/8401-8402-8403 
M: kutuphane@erbakan.edu.tr