Mühendislik Fakültesi

Hakkında

Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi 2011 yılında kurulmuştur. Bünyesindeki Adli Bilişim Mühendisliği,  Bilgisayar Mühendisliği, Biyomedikal Mühendisliği, Çevre Mühendisliği, Elektrik Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Endüstriyel Tasarım, Enerji Sitemleri Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Harita Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği, Mimarlık ve Şehir ve Bölge Planlama olmak üzere toplam 16 bölümle Mühendislik ve Mimarlık sektörlerinde istihdam edilmek için öğrenci yetirtirmek üzere akademik yaşamını sürdürmektedir.

Fakültemizin amacı, mesleğinde değişime ve gelişime açık, toplumsal duyarlılık ve sorumluluk sahibi, sorun çözme yeteneği gelişmiş, meslek etiği sahibi, donanımlı mühendisler ve mimarlar yetiştirmektir.

Mühendislik bilimleri alanında, ulusal ve uluslararası platformda saygın bir yeri olan, bilgi ve teknoloji üreten, alanlarında mezunları tercih edilen, üstün nitelikli araştırma altyapısına ve öğretim üyesi kadrosuna sahip olan öncü bir Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi olmak Fakültemizin öncelikli hedefidir.

Fakültemiz bünyesinde 5 Yandal ve 5 Çift Anadal uygulamaları mevcuttur.