TR | EN

Merhaba değerli ziyaretçimiz,


Koronavirüs pandemisi sebebiyle YÖK’ün belirlediği takvim uyarınca 23 Mart 2020 tarihinde uzaktan eğitim-öğretim faaliyetlerini başlatan Üniversitemiz, bir taraftan canlı derslerle eğitim faaliyetlerini yürütürken bir taraftan da canlı etkinlikler düzenliyor.

Ülkemizdeki yükseköğretim kurumlarında uzaktan eğitime geçilmesi kararının ardından canlı ders yayınına başlayan ilk devlet üniversitelerinden biri olan Üniversitemiz bünyesinde bugüne kadar 1 milyona yaklaşan kullanıcı ile yaklaşık 40 bin canlı ders işlendi.

Üniversitemiz bünyesinde ayrıca, ulusal ve uluslararası çapta konuşmacıların katılımı ile 50’ye yakın online etkinlik düzenlendi ve bu kanaldan da binlerce kişiye ulaştık.

Üniversitemizde yürüttüğümüz uzaktan eğitim faaliyetlerimize, eğitim her yerde sloganı ile normal şartlarda fiziki ortamda yapmakta olduğumuz konferans, seminer, eğitim, hatta sergi gibi etkinliklerimizi de dahil ettik ve bunları da NEÜLive adıyla online ortama taşıdık.

Yapılan programların bir kısmını kaçıranlar ve tekrar izlemek isteyenler için sizlere sunuyoruz. Bu kapsamda, Rotterdam İslam Üniversitesi Rektörü Sn. Prof. Dr. Ahmet Akgündüz ve Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi Rektörü Sn. Prof. Dr. Cengiz Tomar ile birlikte pandemi sürecinde dünyanın üç farklı ülkesindeki yükseköğretim faaliyetlerini konuştuğumuz webinarımızı da aşağıda izleyebilirsiniz.

Eğitim her yerde.

Çünkü Necmettin Erbakan Üniversitesi, canlı.

İyi seyirler….

 

Prof. Dr. Cem Zorlu

Rektör