Otizm Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi
19.01.2020

NEÜ-SOBE: Örnek İşbirliği Modeli

Necmettin Erbakan Üniversitesi ve Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Vakfı (SOBE), örnek bir üniversite sivil toplum işbirliği modeli çalışması gerçekleştiriyor.

Necmettin Erbakan Üniversitesi, Otizm Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde SOBE Vakfına Bilimsel ve akademik destek, danışmanlık hizmetleri sunuyor. 
Bu kapsamda, Otizm Araştırma Merkezi Müdür ve Müdür Yardımcıları, aynı zamanda SOBE Vakfı Akademik Danışmanları, Dr.Öğr.Üy Yahya ÇIKILI, Ümit Savaş TAŞKESEN ve Fatih KOÇAK  Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü öğrencileri için Temmuz ve Ağustos ayları içerisinde SOBE Vakfında  gönüllü çalışma programı düzenledi.


Gönüllü Öğrenciler, Mesleki yeterlilikleri ve gönüllü çalışma kültürünü geliştirmek amacı ile yapılan model uygulamaya katılarak gönüllü çalışma programını tamamladılar. Otizm ve özel eğitim alanında Sobe’nin Model, Bilimsel uygulama örneklerini ve farklı modelleri incelediler. 


SOBE Vakfı Konferans salonunda düzenlenen törenle “gönüllü çalışma programına” katılan öğrencilere sertifikaları verildi. Vakıf Başkanı Mustafa Ak törende yaptığı konuşmada, yapılan uygulamadan ve öğrencilerin performanslarından çok memnun olduklarını ve bu tür çalışmaların devam etmesinin ve toplumda gönüllü çalışma kültürünün geliştirilmesinin önemine değinerek teşekkür etti.