Neden NEÜ?

Ulaşım

Türkiye’nin en hesaplı ulaşım ağına sahip şehirlerinden biri olan Konya’da öğrenci olmanın keyfini yaşa…

Dünyanın ve memleketin dört bir yanına rahat ulaşım kolaylığı olan Necmettin Erbakan Üniversitesi ailesine katıl.

Demir yolu, hava yolu ve kara yoluyla şehirler arası birçok bağlantı noktasına hâkim konumda olan Konya, Türkiye’nin bütün şehirlerine rahat bir ulaşım imkânı sunuyor.

Konya şehir içi ulaşımda oldukça modern bir sistem vaat ediyor. Tranway, Otobüs, minibüs, taksi gibi ulaşım araçları oldukça ekonomik ve konforlu... Şehrin bir ucundan diğer ucuna tek bir tranway seferiyle ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca NEÜ’ye özel Köyceğiz kampüsümüzde Shuttle servis ile tüm fakültelere kolaylıkla ulaşabilmek mümkün…


Barınma

Konya barınma noktasında oldukça avantajlı bir şehir... Sahip olduğu fiziki yapısı nedeniyle gelişmiş bir imar düzenine sahip… Bu anlamda öğrencilere ekonomik bir konaklama vaad ediyor. Özel teşebbüs ve devlet yurtları öğrencilerin tüm ihtiyaçlarına cevap verebilecek düzeyde. Bunun yanında ev ve apart gibi seçeneklerde tercihini bu yönde kullanmak isteyenler için cazip seçenekler sunuyor. NEÜ’de konaklama ve güvenlik ile ilgili bir probleminiz yok gönül rahatlığıyla gelebilirsiniz.


Sosyal Aktivite

150 öğrenci topluluğu ile eğlen, öğren, deneyim kazan...

Konserden doğa sporlarına, tiyatrodan ağaç dikmeye, yardımlaşmadan hayal kurmaya...

Sayısız etkinlik seçeneği için gel
Konya tam bir etkinlik şehri, Türkiye ve Dünyaya mal olmuş festivalleri, yılın 12 ayı kültür, sanat ve spor etkinlikleri ile seni eğlenceli bir yaşam bekliyor.


Eğitim  

İşinin ehli mesleğinin erbabı liyakat sahibi, deneyimli akademisyenlerimizle nitelikli bir eğitim sunuyoruz.

Bilgiyi ürüne dönüştüren nitelikli eğitim için gel…

NEÜ alanında profesyonel akademisyenler ile alanla ilgili güncel gelişmeleri takip ederek uluslararası seviyede güncel müfredeta dönüştürüyor. Geleceğe ulaşmak için ihtiyacın olan tecrübe burada…

Hayallerine doğru atacağın en önemli adımlardan biri olan üniversite hayatında nitelikli eğitim birimlerimiz ve programlarımızla yanında olmaktan mutluluk duyacağız.

Hedeflediğin kariyere ulaşmak için gerek duyacağın binlerce hatta milyonlarca kaynak seni bekliyor.
Basılı ve online veri tabanları ile burada bilgiye her an ulaşabilirsin.

Yurtdışı ve yurtiçi öğrenci değişim programlarımızla dünya üniversiteleri ile entegre bir eğitim hayatı için seni de hoşgörünün başkentine, Necmettin Erbakan Üniversitesi’ne bekliyoruz.


Sağlık

Topluma hizmet eden sağlık kurumlarımızdan Meram Tıp Fakültesi Hastanesi ve DişHekimliği Fakültesi 'nin hizmetlerinden ayrıcalıklı olarak yararlanabileceğini unutma.

NEÜ’de sen özelsin. Sağlığın bizim için her şeyden daha değerli. Sağlığın Türkiye’de en iyi tıp ve diş hekimliği fakültelerine emanet. Üstelik öğrencimiz olarak tüm bu hizmetlerden ayrıcalıklı olarak yararlanırsın.