Ulaşım

Anadolu’nun merkezinde yer alan Konya, coğrafi konumu ve düz bir araziye sahip olması nedeniyle şehirlerarası ulaşımda hızlı, rahat ve ekonomik imkânlara sahiptir. Şehrin merkezinde yer alan Üniversitemizin öğrencilerine ve çalışanlarına sunduğu olanaklar da benzersizdir. Eskişehir, Ankara’ya ve İstanbul'a Yüksek Hızlı Tren ile zamandan tasarruf ederek ulaşılabilmektedir. Havaalanı ile ülkemizin ve dünyanın pek çok merkezine uçakla ulaşılabilmektedir. Ülkemizin merkezinden tüm şehirlere ve Konya’nın bütün ilçelerine otobüsle kolaylıkla erişilebilmektedir.

Şehir içi ulaşım imkânları açısından ülkemizin en ayrıcalıklı şehirlerinden biri de Konya’dır. Şehrin büyük bir kısmına 24 saat hizmet veren hafif raylı sistem, şehrin her noktasına günün her saatinde ulaşım sağlayan dolmuş ve otobüs seferleri, bu seferlerden ekonomik olarak yararlanmayı sağlayan abonman sistemi bu ayrıcalıklardan bazılarıdır.


Öğrencilerimiz, yerleşkelerimize aşağıdaki şehir içi ulaşım alternatifleri ile ulaşabilirler.

KÖYCEĞİZ YERLEŞKESİ
Siyasal Bilgiler Fakültesi                        

1-2-97-98-109 numaralı otobüs hatları
Tıp Fakültesi minibüs hattı

Turizm Fakültesi
Uygulamalı Bilimler Fakültesi
Adalet Meslek Yüksekokulu
Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi
Mühendislik Fakültesi
Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi

 

AHMET KELEŞOĞLU YERLEŞKESİ
Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi

3-4-52-74 numaralı otobüs hatları
Meram Yeni Yol minibüs hattı

Ahmet Keleşoğlu İlahiyat Fakültesi
Fen Fakültesi
Hukuk Fakültesi
Eğitim Bilimleri Enstitüsü
Sosyal Bilimler Enstitüsü
Fen Bilimleri Enstitüsü
Meram Meslek Yüksekokulu
Türk Müziği Devlet Konservatuvarı

 

MERAM SAĞLIK YERLEŞKESİ
Meram Tıp Fakültesi ve Hastanesi                       

1-25-73-97-98-108-109 numaralı otobüs hatları
Tıp Fakültesi minibüs hattı

Diş Hekimliği Fakültesi
Hemşirelik Fakültesi
Sağlık Bilimleri Fakültesi
Sağlık Bilimleri Enstitüsü

 

 

GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ
Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi                                            Zafer'de yer alan fakültemize tüm otobüs hatları ulaşmaktadır.

 


109 nolu otobüs, Tramvay Eski Sanayi Durağı'ndan kalkmakta olup, hafta sonları ve tatil günleri sefer düzenlememektedir.

Otobüs seferlerinin saat ve kalkış yerleri ile ilgili daha detaylı bilgi için tıklayınız.
Minibüs seferleri ile ilgili daha detaylı bilgi için tıklayınız.
 
 
         NEÜ tolu ulaşım seferleri hakkında daha detalı bilgi aşagıda yer almaktadır.

 
  • Şehir merkezinden Köyceğiz Kampüsüne, 1 Nolu hat seferleri ve 2 Nolu hattın 07:50-14:30 arası Alaaddin’den hareket eden seferleri ile ulaşılabilmektedir.

  Bu hatlara ilaveten Tramvay Eski Sanayi durağından 109 Nolu hat seferleri ile Köyceğiz Kampüsüne şehir merkezine gitmeden kısa zamanda ulaşılabilmektedir.

  • Köyceğiz Kampüsünden şehir merkezine ise 1 Nolu hat seferleri ve 2 Nolu hattın 14:10-18:40 arası Meram’dan hareket eden seferleri ile ulaşılabilmektedir.

  Bu hatlara ilaveten Köyceğiz Kampüsünden 109 Nolu hat seferleri ile Tramvay Eski Sanayi durağına şehir merkezine gitmeden ulaşılabilmektedir.

  • Köyceğiz Kampüsünden Meram Yeni Yoldaki fakültelere 07:10-13:45 arası 1 Nolu hattın Meram’dan (yanında Yeni Yol yazan) seferler ile ulaşılabilmektedir.

 Meram Yeni Yoldaki fakültelerden Köyceğiz Kampüsüne ise 1 Nolu hattın Alaaddin’den (yanında Yeni Yol yazan) 14:00-18:40 arası çıkan seferler ile ulaşılabilmektedir.

 Bu saatler dışında Köyceğiz Kampüsünden Yeni Yoldaki fakültelere ve Yeni Yoldaki fakültelerden Köyceğiz Kampüsüne; 1 ve 4 Nolu hatların ortak durağı, 48 Nolu Çınaraltı durağından, aktarma yaparak şehir merkezine gitmeden kısa zamanda ulaşılabilmektedir.

  Ayrıca 1 ve 2 Nolu hatların ortak durağı, 67 Nolu Yaka Camii durağından aktarma yaparak, yaka yoluna şehir merkezine gitmeden ulaşılabilmektedir.

  • Güncel sefer saatleri mobil cihazlardan Konya uygulamasının Akıllı Ulaşım bölümünden ve atus.konya.bel.tr web adresinden takip edilebilmektedir.