Seydişehir Ahmet Cengiz Mühendislik Fakültesi
16.02.2019

Fakültemiz Laboratuvarları Gelişmeye Devam Ediyor

Üniversitemiz Bilimsel Araştırma Projeleri Birimi tarafından desteklenen Araştırma Projelerimiz kapsamında, Mekanik-Metalurji laboratuarımız her geçen gün gelişmeye devam etmektedir. Bu kapsamda;  

Mikro sertlik test cihazı (Vıckers), Makro sertlik test cihazı (Rockwell), Dijital bilgisayar kontrollü darbe test cihazı (Charpy), Zımparalama ve Parlatma cihazları, Optik (Metalurjik) Mikroskop, Bakalite alma cihazı (Sıcak Gömme) MTC Metalurji San. ve Tic. A. Ş. tarafından, Kamara (Kutu) Tip Isıl İşlem Fırını (1200ᴼC), Atmosfer Kontrollü Isıl İşlem Fırını (1200ᴼC), Devrilebilir Ergitme Ocağı (1200ᴼC) Nevola Mühendislik Makina Elektrik San. Tic. Ltd. Şti. tarafından kurulumları gerçekleştirilmiştir. Belirtilen cihazlar, Lisans ve lisansüstü odaklı eğitimlerimizde kullanıma açılmıştır.

Cihazların kurulması ve teknik bilgi paylaşımı noktasında her zaman vermiş oldukları destek ve katkılarından dolayı, MTC Metalurji San. ve Tic. A. Ş. Şirket Müdürü Sayın Ümit KARAGÜLLE ve Nevola Mühendislik Makina Elektrik San. Tic. Ltd. Şti. Şirket Müdürü Sayın Eren DOĞAN’ teşekkürlerimizi sunarız.