Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi

Sosyal Bilim Öğrenci Çalıştaylarına Kimler Katılabilir ve Nasıl Başvurabilirim?

Sosyal Bilim Öğrenci Çalıştaylarına, Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi bünyesinde eğitim veren Dilbilim, Felsefe, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Sanat Tarihi, Sosyoloji, Tarih ve Türk Dili ve Edebiyatı bölümlerine kayıtlı lisans öğrencileri katılabilir.

Çalıştay konuları sosyal bilimlerin geneline hitap edeceği için  öğrenim gördüğü bölümden farklı bir bölümün konusu kapsamında dahi olsa öğrencilerimiz arzu ettiği çalıştaya katılabilir.

Çalıştaya katılım için herhangi bir şart (not ortalaması vs) yoktur. Katılımda gönüllülük esas olacaktır. Çalıştay modöratörünün konusu ile orantılı olarak belli sınıfların katılımını istediği durumlarda (örneğin yalnızca 3. ve 4. sınıflar gibi) bazı kısıtlamalar yapılabilecektir.

Çalıştay başvurusu, Fakültemiz web-sitesinde yapılacak duyurunun ardından yine web-sitesine eklenecek olan linki takip ederek online olarak gerçekleştirilecektir.

Her bir çalıştay için ilk başvuruda bulunan maksimum 15 öğrenci katılımcı olarak belirlenecektir.

Çalıştaya başvuru yapıp kayıt olan öğrenciler, çalıştay konusuna göre değişkenlik göstermekle birlikte istenildiği takdirde çalıştay moderartörünün belirleyeceği bir kaynağı çalıştay öncesinde okuyup geleceklerdir.

Çalıştaya kayıt yaptıran öğrencilerin makul mazeretler dışında çalıştaya katılmaları zorunludur.

Bu sebeple öğrencilerimizin çalıştay konularını göz önünde bulundurarak önceden kayıt yaptırıp yaptırmama konusunda karar vermeleri gerekmektedir. Kısa bir süre içerisinde çalıştay başvuruları web-sitemiz üzerinden aktive edilecektir.