Yurtdışı Türk Öğrenciler ve YLSY Burs Programı Koordinatörlüğü

Hakkımızda

Dış İlişkiler Genel Koordinatörlüğü bünyesinde kurulan Yurtdışı Türk Öğrenciler Koordinatörlüğü; yurt dışında yaşayan Türk kökenli vatandaşlarımıza, üniversitemizdeki eğitim fırsatlarını tanıtmak, üniversitemiz programlarına yerleştikten sonra süreçlere rehberlik ve koordinasyon sağlamak amacıyla kurulmuş bir birimdir.

Ayrıca Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ile koordinasyon içerisinde çalışan ve Başkanlık tarafından Türkiye Bursları kapsamında üniversitemize gönderilen öğrencilerin öğrenim süreçlerine rehberlik etmek ve destek vermek amacıyla faaliyet göstermektedir.

Lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimlerini ülkemizde tamamlayan Uluslararası mezunlarımız üniversitemizin ve Türkiye’nin en değerli kazanımıdır. 

Mezun olan Türk Kökenli Uluslararası öğrencilerimiz ve Türkiye Burslusu öğrencilerimizin YTB Türkiye Mezunları programına katılmalarını sağlayarak, ülkemiz ile doğdukları, vatandaşlık, oturum ve çalışma gibi haklara sahip oldukları ülkeler arasında iyi ilişkiler inşa etmelerine katkı sunmayı amaçlamaktayız.