Bilgi İşlem Daire Başkanlığı

E-Üniversite Hizmetlerimiz

TEK ŞİFRE SİSTEMİ NEDİR ?
         
Öğrencilerimize sunduğumuz e-üniversite hizmetlerine erişmek için ihtiyacınız olan tek şey TEK ŞİFRE’ dir.
https://teksifre.erbakan.edu.tr adresinden tek şifrenizi oluşturabilirsiniz.

 İNTERNET ERİŞİMİ

Öğrencilerimiz tek şifrelerini aldıktan sonra internet erişiminden faydalanabilirler.

Kablosuz internet veya kablolu internet erişimi için kullanıcı adınız T.C Kimlik Numaranız; şifreniz ise ‘TEK ŞİFRE’niz olacaktır.

Kablosuz internet erişiminde NEU_OGRENCI ağına katılmanız gerekmektedir.ÖĞRENCİ E-POSTA

Öğrenci e-posta hizmetine https://ogrposta.erbakan.edu.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Öğrenci e-posta sistemine girişte kullanıcı adınız; öğrencinumaranı[email protected] şifreniz ise ‘TEK ŞİFRE’niz olacaktır.

Uyarı: Giriş yaptığınız e-posta sisteminin personel e-posta sistemi değil, öğrenci e-posta sistemi olduğundan emin olunuz.ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ


Ders seçimi, notlarınızın görüntülenmesi, dönem bilgileriniz, ortalama ve transkript gibi tüm bilgilere erişebileceğiniz sistemdir.

Öğrenci bilgi sistemine https://obs.erbakan.edu.tr adresinden veya https://erbakan.edu.tr adresinde bulunan ÖĞRENCİ başlığı altından erişebilirsiniz.

Giriş yapabilmek için kullanıcı adı T.C Kimlik Numaranız; şifreniz ise ‘TEK ŞİFRE’niz olacaktır.

Hatırlatma: Öğrenci bilgi sistemine e-devlet ile de giriş yapabilirsiniz.


DİPLOMAM KAPIMDA

Mezun olduğunuzda Öğrenci Bilgi Sistemine e-devlet ile giriş yaptıktan sonra diplomanızın istediğiniz adrese ulaştırılmasını sağlayan sistemdir.


MOBİL YOKLAMA FENERİ

Öğrencilerimizin ders devam durumlarının mobil uygulama üzerinden takip edilebildiği sistemdir.

Mobil uygulamamız içerisindeki ilgili butona basmanız, ders yoklamasına katılmanız için yeterli olacaktır.ÖĞRENCİ TALEP SİSTEMİ

Yaşadığınız herhangi bir sorunu iletebileceğiniz, teşekkür, istek veya taleplerinizi ilgili birimimize iletebileceğiniz talep sistemine https://talep.erbakan.edu.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Sistem üzerinden talebinizin durumunu takip edebilirsiniz. Talebinizin sonucu size SMS ya da e-posta yoluyla bildirilecektir.

Bu sistem sizi, ilgili birime telefonla ulaşma zahmetinden de kurtaracaktır.

Giriş yapabilmek için kullanıcı adı T.C Kimlik Numaranız; şifreniz ise ‘TEK ŞİFRE’niz olacaktır.

Hatırlatma: talep sistemine e-devlet ile de giriş yapabilirsiniz.YEMEKHANE KAMPÜS KART SİSTEMİ

Üniversitemizde eğitim almakta olduğunuz fakülte/yüksekokul/meslek yüksekokulu veya enstitü yemekhanesinden alacağınız yemek hizmeti için öncesinde yemek

ücreti ödeyerek yemek rezervasyonu yapabileceğiniz sistemdir.

https://kampuskart.erbakan.edu.tr adresinden sisteme erişebilirsiniz.

Giriş yapabilmek için kullanıcı adı T.C Kimlik Numaranız; şifreniz ise ‘TEK ŞİFRE’niz olacaktır.

Hatırlatma: yemekhane yükleme sistemine e-devlet ile de giriş yapabilirsiniz.


GÜN VE YEMEKHANE SEÇİMİ

Kampüs kart yemekhane sistemine giriş yaptıktan sonra yemekhane seçimi yapabilir ve ardından yemek istediğiniz günleri seçerek yükleme yapabilirsiniz.

Yanlış yükleme yapmanız ya da bazı günler farklı yemekhanede yemek istemeniz durumunda yine aynı panel ile ‘Yemekhane Değiştir’ bölümünden yemekhane değişikliği yapabilirsiniz.ÖĞRENCİ KİMLİK KARTI


Öğrenci kimlik kartınız ile yerleşkelerimizde bulunan kartlı geçiş sistemlerinden (yemekhane dahil) yaptığınız geçişler kayıt altına alınır.

Turnikelerden geçişler için kartınızı yanınızda bulundurmalısınız.

NEÜ öğrencisi kimlik kartını aynı zamanda belediye toplu taşıma araçlarında elkart olarak da kullanabilmektedir.KÜTÜPHANE ÇEVRİMİÇİ VERİ TABANI ERİŞİMİ

Kütüphane veri tabanı kaynaklarına erişebilmek için kullanımınıza sunulan sistemdir.

Çevrimiçi veri tabanı, dergiler ve diğer akademik içeriklere ücretsiz olarak https://kutuphane.erbakan.edu.tr/vetisbt/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Giriş yapabilmek için kullanıcı adı T.C Kimlik Numaranız; şifreniz ise ‘TEK ŞİFRE’niz olacaktır.UZAKTAN EĞİtİM SİSTEMİ (NEÜ UZEM)

Uzaktan eğitim sistemi uzaktan verilen derslere katılım sağlayabileceğiniz platformdur.

Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezine https://uzem.erbakan.edu.tr/ adresinden; uzaktan eğitim platformuna ise https://uzaktanegitim.erbakan.edu.tr  adresinden erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş yapabilmek için kullanıcı adı T.C Kimlik Numaranız; şifreniz ise ‘TEK ŞİFRE’niz olacaktır.OFFICE 365 PAKET PROGRAM LİSANSLARI

Word, Excel, Powerpoint, Teams gibi Office 365 paketi içerisinde yer alan yazılımlar üniversitemiz öğrencilerine ücretsiz bir şekilde sunulmaktadır.

Office 365 lisansınızı alabilmek için https://lisans.erbakan.edu.tr  adresini ziyaret edebilirsiniz.

Giriş yapabilmek için kullanıcı adı T.C Kimlik Numaranız, şifreniz ise ‘TEK ŞİFRE’niz olacaktır.

https://portal.office.com adresinden verilen lisans bilgilerinizi kullanarak bilgisayarınıza Office 365 uygulamasını indirebilirsiniz. Lisans aşamasında buradan alacağınız bilgileri kullanmanız gerekmektedir.

Uyarı: Lisans bilgilerinizi aldığınız zaman verilen kullanıcı adı ve parola yalnızca Office 365 lisanslaması için geçerlidir. Verilen bu bilgileri lütfen e-posta bilgileriniz ile karıştırmayınız.NEÜ MOBİL

Üniversitemiz NEÜ Mobil uygulamasını Google Play Store ve App Store uygulama marketleri üzerinden indirebilir, akıllı cihazlarınızda kullanmaya başlayabilirsiniz.

NEÜ Mobil üzerinden;
 


NESEF

Sosyal Etkinlik Feneri öğrencilerin konser, festival, sergi, tiyatro, sinema, konferans vb. çeşitli faaliyetlere katılım sağlamaları ve bu sayede sosyalliklerini doğru bir kanala sevk edecekleri yeni bir yaklaşımdır.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Sosyal Etkinlik Feneri (NESEF) öğrencilerin sosyal faaliyetlere katılımını artırmayı amaçlayan ve ileriye yönelik sosyalliklerini gösteren bir sistem olarak tasarlanmıştır.

Öğrencilerin katıldığı her sosyal faaliyeti günü gününe kaydedip, katıldığı etkinlik puanı bakiyesinde birikecektir. Öğrenci bu bakiyeler ile ay sonunda veya yıl sonunda ödül kazanma şansı yakalayacaktır. Öğrenim hayatının bitiminde ise öğrencimize bir Sosyal Transkript verilecek ve iş hayatında bir adım öne çıkmasına yardımcı olunacaktır.

https://nesefpanel.erbakan.edu.tr adresinden kullanıcı adı T.C Kimlik Numaranız, şifreniz ise ‘TEK ŞİFRE’niz olacak şekilde giriş yapabilirsiniz.KISMİ ZAMANLI ÖĞRENCİ BAŞVURU SİSTEMİ


Öğrencilerimizin üniversitemiz birimlerinde yarı zamanlı olarak ücret karşılığında çalıştığı sistemdir. Konuyla ilgili duyuru web sitesinden ilan edildikten sonra öğrencilerimiz https://parttime.erbakan.edu.tr/ adresinden başvuru yapabilirler.

Giriş yapabilmek için kullanıcı adı T.C Kimlik Numaranız, şifreniz ise ‘TEK ŞİFRE’niz olacaktır.KONSEM

Üniversitemiz Sürekli Eğitim Merkezi tarafından açılan eğitimlere katılım sağlayabileceğiniz platformdur.

https://konsem.erbakan.edu.tr/ adresinden erişim sağlayabilirsiniz.


E-DEVLET İLE VERİLEN HİZMETLER

Üniversitemiz hizmetlerinden bir kısmına e-devlet üzerinden de ulaşmak mümkündür.
E-devlet entegrasyonu her geçen gün genişlemektedir.

https://giris.erbakan.edu.tr adresinden e-devlet girişi yaparak yetkiniz dahilindeki uygulamaları görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca e-devlet üzerinden öğrenci belgesi alma, sertifika alma, transkript alma gibi işlemleri de gerçekleştirebilirsiniz.GÜNCEL KALIN

Öğrencilerimize yapılan duyurularda cep telefonu ve e-posta adresleri kullanıldığından Öğrenci Bilgi Sistemi üzerindeki iletişim bilgilerinizi daima güncel tutmalısınız.