TR | EN

Mezuniyette Yapılacak Olan İşlemler

TEZLİ YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA MEZUNİYET İŞLEMLERİ

Aşağıdaki belirtilen linkteki belgeleri eksiksiz olarak danışman, jüri üyeleri ve anabilim dalı başkalığının imzalaması gereken bölümleri imzalatınız.(İmzasız belgeler kesinlikle kabul edilmeyecektir.)

Mezuniyet Dilekçe Formu (Tezli Yüksek Lisans) - (Doktora)

Tez savunma sınavından sonra Tez Savunma Tutanak Formunu (Tezli Yüksek Lisans)- (Doktora3 gün içerisinde Enstitümüze teslim edilmesi gerekmektedir. 

* Tez savunma sınavından sonra 1 ay içerisinde mezuniyet işlemlerin tamamlanması gerekmektedir.

* Formlar bilgisayar ortamında sayfanın düzenine göre uygun ölçek kullanarak hazırlanması gerekmektedir. Sadece imza kısımları mavi tükenmez kalem kullanarak imzalanacaktır.

* Aşağıda belirtilen hususlar tamamlandıktan sonra Enstitümüzde ilgili bilim dalına bakan kişiyle görüşerek evrakların kontrol ettirilmesi gerekmektedir. Kontrol işleminde belgelerin eksiksiz olduğu öğrenciye bildirildikten sonra EBYS sisteminde Anabilim Dalı Başkanlığı tarafından e-imza sistemiyle üst yazı yazılarak Enstitümüze gönderilmesi ve E-imza ile Enstitümüze üst yazı gönderildikten sonra en geç 2 gün içerisinde fiziki eklerin aslı Enstitü öğrenci işlerine teslim edilmesi gerekmektedir. Aşağıdaki belirtilen linkteki belgeleri eksiksiz olarak danışman, jüri üyeleri ve anabilim dalı başkalığının imzalaması gereken bölümleri imzalatınız. (İmzasız belgeler kesinlikle kabul edilmeyecektir.)

1- Toplam 11 tane evrak, 2 adet (A5 formatı)’nda ciltli tez, 2 CD (pdf formatında) ve Öğrenci kimliği teslim edilmesi gerekmektedir.

2- Toplam 11 evraktan 8 tanesi Mezuniyet Dilekçe formunda yer almaktadır.  

Mezuniyet Dilekçe Formunda Yer Alanlar: 1) Mezuniyet Dilekçe Formu 2)Yüksek Lisans Tezi Kabul Formu 3) Uzmanlık Alan Dersi Değerlendirme Formu, 4) Bilimsel Etik Sayfası, 5)Türkçe Özet, 6) İngilizce Özet 7)Tez Çalışması Orjinallik Raporu 8) Mezuniyet İlişik Kesme

Tez Çalışması Orjinallik Raporu Uygulama Esasları İçin Tıklayınız

A5 formatındaki tez ve CD sıralamaları Mezuniyet Dilekçe Formundaki sıralamadan farklıdır. 4. Ve 5. Madde de belirtilmiştir.

Not: Özetler (İngilizce ve Türkçe): 12 Punto ile en fazla 250 kelime ile çıkarılmalıdır.) 

3- Toplam 11 evraktan 3 tanesi ise http://tez2.yok.gov.tr Linki tıklayarak sayfaya girdikten sonra E-Devlet şifresi ile sisteme giriş yapınız. Bilgileri girdikten sonra 3 adet formun çıktısını alarak imzalayınız.

4- 2 Adet A5 ebatında ciltli tez (hazırlanan tezler A5 boyutuna düşürülerek karton kapaklı ve sayfaları arkalı önlü yazılı şeklinde teslim edilmelidir.) (Hazırlanan tez, tez teslim kılavuzuna uygun olmalıdır (Bilimsel etik sayfası ve Tez Kabul Formu İmzalı Olarak Tezin içinde taranmış şekilde ıslak imzalı olarak yer almalıdır.)

A5 ebatında ciltli tezin içindeki sıralaması; Dış Kapak, İç Kapak, Bilimsel Etik Sayfası, Tez Kabul Formu, Önsöz, Türkçe-İngilizce Özet, İçindekiler ve tezin kendisi

5- 2 adet CD veya DVD ve 2 adet CD Zarfı: Tezin tam metni pdf formatında referansno.pdf şeklinde isimlendirilerek CD’ye kaydedilmelidir. CD üzerine yazılacak referans numarası tez veri giriş formu doldurulurken alınan numaradır. CD’nin üzerine referans numarası ile beraber isim- soyisim yazılmalıdır. (Bilimsel etik sayfası ve Tez Kabul Formu taratılmış imzalı Olarak CD içindeki tezinizin içerisinde taranmış şekilde ıslak imzalı olarak yer almalıdır. )

CD tek bir pdf dosyası şeklinde olmalıdır. Parça parça olması halinde kabul edilmeyecektir.

CD’nin içindeki sıralama; Dış Kapak, İç Kapak, Bilimsel Etik Sayfası, Tez Kabul Formu, Önsöz, Türkçe-İngilizce Özet, İçindekiler ve tezin kendisi

6- Mezuniyet ve İlişik kesme formu mezuniyet dilekçe formunun sonunda yer almaktadır. Bu form Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinatörlüğünden BAP proje desteği (Eğer alınmışsa) Bilimsel Araştırma Koordinatörlüğüne gidilerek onaylatılması gerekmektedir. BAP proje desteği (Eğer alınmamışsa) BAP proje desteği almadım isim soyisim tarih ve imza atmaları gerekmektedir. Mezuniyet ilişik kesme formunun sonunda kütüphaneye imzalattırılarak teslim edilmelidir. İmzasız evrak kabul edilmeyecektir.

7-  Öğrenci kimliği iade edilmelidir.

Önemli Not: Tezlerin teslimi ile ilgili ayrıntılı bilgi ve Yüksek Öğretim Kurulunun hazırlamış olduğu kılavuz için (http://tez2.yok.gov.tr/tezvt/kilavuz.pdf) adresinden yararlanabilirsiniz.


 

II. ÖĞRETİM TEZSİZ YÜKSEK LİSANS

1.   Proje Savunma Tutanak Formu ve Mezuniyet İlişik Kesme Formu

2.   Öğrenci katkı payı borcunun olmaması gerekmektedir.(Enstitü tarafından kontrol edilecektir.)

3.   Öğrenci kimliği iade edilmelidir.

 

Belgeleri eksiksiz olarak enstitü öğrenci işlerine teslim ediniz. Belgelerin eksik olması durumunda enstitü tarafından kabul edilmeyecektir.