FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜNE HOŞGELDİNİZ

Fen Bilimleri Enstitüsü, 21.07.2010 tarih ve 27648 sayılı Resmi Gazetede Yayımlanan 6005 Sayılı Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun ile Konya Üniversitesi bünyesinde kurulmuştur.

11.04.2012 tarih ve 28261 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 6287 sayılı Kanun ile Konya Üniversitesi isminin Necmettin Erbakan Üniversitesi olarak değiştirilmesiyle, Enstitümüz Necmettin Erbakan Üniversitesi bünyesinde eğitim ve öğretim faaliyetine devam etmektedir.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nün temel amacı çağdaş bilim ve teknolojik gelişmeleri izleyen, araştırma ve inovasyon ruhunu benimsemiş, mesleklerinde uzmanlaşmış, ulusal ve uluslararası rekabete açık, çevreye ve etik değerlere saygılı, yetkinliklerini toplum ve insanlık yararına kullanabilecek, yaşam boyu öğrenmeyi kendisine ilke edinmiş, alanında akademik olarak donanımlı bireyler yetiştirmektir.

Fen Bilimleri Enstitüsü; Fen, Mühendislik-Mimarlık ve çok disiplinli alanlarda Tezli, II. Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans ve Doktora programlarında, lisansüstü yönetmeliklere uygun olarak faaliyetlerini yürütmektedir.