Akademisyenlerimize ‘Araştırma Teşvik Ödülü’

09.01.2024

Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Biyomedikal Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Saniye Söylemez ve Üniversitemiz Fen Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sündüs Erbaş Çakmak, gerçekleştirdikleri başarılı çalışmalar nedeniyle ODTÜ Prof. Dr. Mustafa N. Parlar Eğitim ve Araştırma Vakfı ‘Araştırma Teşvik Ödülü’ almaya hak kazandılar.

Araştırmalarıyla bilim alanlarından birinin gelişmesine katkıda bulunan yada bu alanda ülke sorunlarının çözümüne yardımcı olan genç araştırmacılara verilen ODTÜ Prof. Dr. Mustafa Parlar Eğitim ve Araştırma Vakfı Araştırma Teşvik Ödülleri'ni almaya hak kazanan bilim insanları açıklandı.

ODTÜ Prof. Dr. Mustafa N. Parlar Eğitim ve Araştırma Vakfı 2023 Yılı Ödülleri kapsamında Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Biyomedikal Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Saniye Söylemez ve Üniversitemiz Fen Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sündüs Erbaş Çakmak, gerçekleştirdikleri başarılı çalışmalar nedeniyle Araştırma Teşvik Ödülü’nün sahibi oldular.

ODTÜ Prof. Dr. Mustafa N. Parlar Eğitim ve Araştırma Vakfı, seçkin bilim insanlarının ve uygulamacıların, bilim alanlarındaki araştırma ve uygulama çalışmaları ile hizmetlerini değerlendirmek, yetkinliklerini belgeleyerek çalışmalarına güç katmak ve yetişmekte olan kuşakları özendirmek amacıyla her yıl özel ödüller vermekte. Bu ödül, belirli bir araştırma çalışması için verilebileceği gibi, bir araştırmacının ya da bir araştırmacı grubunun tüm çalışmaları göz önüne alınarak da verilebilmektedir.
Paylaş