Öğretim Üyemiz Doç. Dr. Hatice Yıldız Durak, TÜBA GEBİP Ödülü Almaya Hak Kazandı

15.11.2022
Ereğli Eğitim Fakültesi

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde yürütülen Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı Ödülleri Programı (GEBİP) ve TÜBA Bilimsel Telif Eser Ödülleri Programı (TESEP) ödüllerini alacak bilim insanları listesi açıklandı.

Üniversitemiz Ereğli Eğitim Fakültesi Öğretim Teknolojileri Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hatice Yıldız Durak, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri alanında “2022 Yılı TÜBA GEBİP Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı” ödülünü almaya hak kazandı.

Ödüller, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenecek törenle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından sahiplerine tevdi edilecek.

Rektörümüz Prof. Dr. Cem Zorlu, elde ettiği üstün başarıdan ve çalışmalarından dolayı Doç. Dr. Hatice Yıldız Durak’ı tebrik ederek, başarılarının artarak devam etmesi temennisinde bulundu.

TÜBA GEBİP Ödülleri
TÜBA bilim insanlarını teşvik, takdir ve ödüllendirme misyonu kapsamında her yıl verilen TÜBA GEBİP Ödülü’nü 2022 yılında; Ahmet ve Nezahat Keleşoğlu TÜBA GEBİP Eczacılık Özel Ödülü de dâhil 21 farklı üniversite ve kurumdan 34 üstün başarılı genç bilim insanı kazandı. Böylece şimdiye kadar TÜBA GEBİP Ödülü kazanan bilim insanı sayısı 610'a yükseldi. TÜBA GEBİP, Türkiye’nin uluslararası bilim camiasındaki tanıtımı ve ilişkileri, üstün başarılı genç bilim insanlarının teşviki ve çalışmalarını Türkiye’de sürdürmeleri bakımından özel bir öneme sahip.
 
Paylaş