Özbekistan Alfraganus Üniversitesi Heyeti Üniversitemizi Ziyaret Etti

11.05.2024

Özbekistan Alfraganus Üniversitesi Rektörü Muhammadismoil Mahmudov ve beraberindeki heyet, paydaş olarak sürdürülen bilimsel projeler ve geliştirilebilecek iş birliklerini görüşmek üzere Üniversitemize ziyarette bulundu.
 
Özbekistan Alfraganus Üniversitesi heyetinde; Rektör Muhammadismoil Mahmudov’un yanı sıra Dış İlişkiler Koordinatörü Berdiyor Safakhonov, Sosyal Bilimler Fakültesi Dekanı Asror Muhamedov ile Mütevelli Heyeti Üyeleri Sarvar Mirazimov, Azizbek Ismailov, Nuriddin Suleymanov, Djurabek Nigmatov ve Yakub Yuldashev yer aldı.Heyet ilk olarak, Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Birekul’u ziyaret etti. Ziyarete Üniversitemiz Genel Sekreteri Doç. Dr. Hüseyin Zahit Selvi, Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Şahbaz, Bilimsel Yayınlar Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Fatih Kaleci, Dış İlişkiler Koordinatör Yardımcısı Doç. Dr. Saadet Korucu Kış, Siyasal Bilgiler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Birol Mercan da eşlik etti.
 
Ziyaret kapsamında yapılan toplantıda akademik iş birliklerinin güçlendirilmesi, SIRCON 2024 ve birçok önemli konu masaya yatırılarak bilgi ve görüş alışverişinde bulunuldu.Daha sonra heyet, Üniversitemiz Tıp Fakültesine geçerek Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şükrü Nail Güner ve Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Hasan Küçükkendirci ile görüştü ve fakülte, hastane, sağlık uygulamaları hakkında bilgiler edindi.Üniversitemiz Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Rıza Tunçdemir, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Hakan Yasin Gönder, Üniversitemiz Bilim ve Teknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi (BİTAM) Müdürü Prof. Dr. Mustafa Durmaz, Üniversitemiz Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Şahbaz’ı da ziyaret eden heyet, bilgi alışverişi gerçekleştirdi. Heyet son olarak, Konya Bilim Merkezi ile Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bilal Kuşpınar eşliğinde Mevlana Müzesi’ni ziyaret etti.

Paylaş