Üniversitemiz Diş Hekimliği Fakültesinin Başarısı Artıyor

21.07.2023
Diş Hekimliği Fakültesi

2018 yılında ilk mezunlarını veren Üniversitemiz Diş Hekimliği Fakültesi, fiziki şartlarını her geçen gün iyileştirmenin yanında eğitimdeki başarılarını da artırıyor. Üniversitemiz Diş Hekimliği Fakültesi, 2023 Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı’nda (DUS) başarı sıralamasında elde ettiği dereceler ile adından söz ettiriyor.

2023 yılı 1. Dönem Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı’nda Üniversitemiz Diş Hekimliği Fakültesi mezunlarından Dt. Muhammed İpek; 68,995 puanla Konya birincisi, sınava katılan 3 bin 270 diş hekimi arasından ise Türkiye 11’incisi oldu. 

Fakültenin 2022 yılı mezunları arasından Dt. Mustafa Kösmen; Türkiye 34’üncüsü, Muhammed Mustafa Sağva; Türkiye 50’ncisi, Ahsen Hüma Saçar; Türkiye 63’üncüsü, İbrahim Halil Polat; Türkiye 104’üncüsü,  Muhammed Can Akbaş; Türkiye 126’ncısı, Emine İldirin; Türkiye 183’üncüsü, Ayşe Nur Ay; Türkiye 193’üncüsü, Satı Uğraş; Türkiye 226’ncısı, Neslihan Özkanlı; Türkiye 334’üncüsü, Ayşegül Sarıca; Türkiye 502’ncisi ve Mehmet Faik Cüel; Türkiye 743’üncüsü olarak Diş Hekimliği Fakültesinin gurur tablosundaki yerlerini aldılar.

Konu hakkında değerlendirmede bulunan Üniversitemiz Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Rıza Tunçdemir, diş hekimliği alanında eğitim ve alt yapı olanaklarını iyileştirme çalışmalarına önem verdiklerini belirtti. Dekan Tunçdemir, “Rektörlüğümüzün desteğiyle öğrencilere hızla gelişen diş hekimliği alanına iyi hazırlanmalarını sağlayan teknolojik imkanlarla, en son teknolojilerle uyumlu, modern ve etkileşimli bir öğrenme ortamı sunuyoruz. Ayrıca çok çeşitli dental malzeme ve ekipmanlara erişim veya mali yardım programları aracılığıyla da, öğrencilerimizin başarılı olma yolunda ihtiyaç duydukları kaynaklara sahip olmalarını sağlıyoruz” dedi.

Dekan Prof. Dr. Ali Rıza Tunçdemir, eğitimde ve hizmette kalite anlayışının bir sonucu olarak fakülte mezunlarının DUS’ta gösterdikleri başarıdan dolayı hem mezun diş hekimlerini hem de bu başarıda emeği geçen öğretim üyelerini tebrik ederek, mezun diş hekimlerine mesleki ve akademik hayatlarında başarılar diledi.

Paylaş