Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi
12.12.2019

Necmettin Erbakan Üniversitesi’nde Talk & Fly Günleri

Üniversitemiz Anka Havacılık ve Uzay Topluluğu tarafından düzenlenen etkinlikte dolu dolu geçen 3 gün boyunca havacılığın kalbi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi’nde attı. 4-5-6 Aralık 2019 tarihlerinde düzenlenen etkinlikte ilk gün Cessna-172 simülatörü ile uçuşlar yapılarak başladı. Üniversitemizde bir ilk olma özelliği taşıyan etkinlikte gerçek bir Cessna-172 uçağıyla aynı ebatlara sahip simülatörle uçuşlar düzenlenerek uçuş eğitimleri verildi. Etkinliğin ilk günü Havacılıkta Güncel Gelişmeler ve THY konferansı ile devam etti. THY Konya İstasyon Müdürü Ali Ensar Kılıçoğlu’nun konuk olduğu etkinlikte Türk Hava Yolları’nın yapısı, bağlı şirketler, şirket faaliyetleri gibi konulara değinilen etkinlik soru-cevap kısmının ardından plaket takdimi ve gidiş-dönüş uçak bileti ve uçak maketi gibi hediyelerin çekilişinin yapılması ile son buldu.  Konferansın ardından simülatör uçuşları tüm hızıyla devam etti.

Talk&Fly günlerinde 2. Gün yine simülatör uçuşlarıyla başladı. Yoğun ilginin gözlendiği etkinlik, öğleden sonraki oturumda yapılan Kerem Etgü ile Dispatch Ön Eğitimi ile devam etti. Uçuş Harekat Uzmanı Kerem Etgü tarafından verilen eğitimde uçuş harekat uzmanlığı mesleği, örnek uçuş planı hazırlama gibi konularda eğitimler verildi. Etkinlik plaket takdimi ve hediye çekilişleri ile son buldu.

Etkinliğin son gününde tüm gün simülatör uçuşları yapıldı. Üniversite öğrencileri ve dışarıdan katılımcıların etkinlikten oldukça memnun oldukları gözlendi.