TR | EN

Sıkça Sorulan Sorular

Üniversitemiz öğrencileri, akademik ve idari kadrolarının sıkça sorduğu sorular derlenmiştir. Gelen sorulara göre sayfa güncellenmektedir.
 

Durumunu belgelendirmek kaydı ile (Rapor vs.) sürekli işçiler de idari izin alabilir.
Durumunuzu açıklayan resmi bir belge ve dilekçe ile ilgili birim yöneticisine başvurmanız gerekmektedir.
Kronik rahatsızlığı olan çalışanlar izin kullanmak zorunda değillerdir. Ancak YÖK’ün genelgesinde belirtildiği üzere risk grubunda bulundukları için talep eden personel izin kullanabilir. İzin talebi, ilgili birimin amirine yapılmalıdır.
Üniversitemiz eğitim-öğretime 23 Mart 2020 tarihinden itibaren Uzaktan Eğitim yolu ile kaldığı yerden devam edecektir. Uygulama dersleri ileri bir tarihte yoğunlaştırılmış bir takvim çerçevesinde uygulanacak olup, gerekli bilgilendirmeler daha sonra yapılacaktır. Sınav tarihleri ve uygulama şekli ile ilgili ayrıca bilgi verilecektir.
Yemek için ödediğiniz ücretler, sonraki döneme devredilmiştir.
Üniversitelerin tatil edildiği dönem için ceza ödenmeyecektir. Eğitim-öğretime başlanılan ilk hafta içinde kütüphaneden aldığınız kitapları teslim etmeniz gerekmektedir.
Üniversitelerin tatil olduğu dönem içerisinde kütüphanelerimiz de kapalı olacaktır.
Böyle bir durumun belgelenmesi kaydı ile ilgili mevzuat çerçevesinde izin talebi değerlendirilecektir.
Yurtdışından gelenler için karantina uygulaması yapıldığından, yurda dönüş tarihinden itibaren 14 gün süre ile idari izin verilecektir. Bu durumda olanların, birim amirlerini bilgilendirmeleri gerekmektedir.