Rektör Özel Kalem Müdürü

 
 
Rahim ÇİMEN
06 Şubat 1973 yılında Konya’ da doğdu. Konya Merkez İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu. Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitirdikten sonra Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsüne bağlı olarak Temel İslami Bilimler Ana Bilim Dalı Hadis Bilim Dalı’nda Endülüslü İbn Abdilberr’in Hadisçiliği ve Camiu Beyani’l-İlm Adlı Eseri” isimli tezi ile Yüksek Lisansını tamamladı. Necmettin Erbakan Üniversitesinde Sosyal Bilimler Enstitüsünde Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı Din Eğitimi Din Eğitimi Bilim Dalı’nda “İletişim Süreci Açısından Din Öğretiminde Öğretmen Nitelikleri -Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrenci Görüşleri Çerçevesinde Bir Araştırma Konya Örneği- isimli tez çalışması ile doktora yapmaktadır. “Türkiye’de İlk ve Ortaöğretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Programlarında Barış Eğitimi” isimli Uluslararası bir sempozyumda tebliği bulunmaktadır.
Afyon Hocalar, Van Bahçesaray, Kahramanmaraş Afşin, Konya Cihanbeyli Yeniceoba İlçelerinde Öğretmenlik yapmıştır. Yine Konya Cihanbeyli, Konya Meram, Selçuklu, Karatay İlçelerinde Okul Müdür Yardımcılığı ve Okul Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur. Ayrıca Konya Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak çalışmıştır. Daha sonra Konya’da Özel bir Kolej’de yönetici olarak görev yapmıştır. Mesleki ve Yöneticilik, Eğitim Yönetimi ile ilgili birçok Hizmet içi eğitimler almıştır. Bilgisayar ve İnternet Kullanımı Kursu, Arapça Kursu(9 Ay) İnceleme ve Soruşturma Teknikleri Semineri, Hadis Öğretiminde Yeni Yaklaşımlar Kursu, Dini Hitabet ve Mesleki Uygulama Kursu, Toplam Kalite Yönetimi Semineri, MEİS Modülleri Tanıtım ve Kullanım Semineri, Aktif Öğrenme ve Öğretme Semineri, Eğitim Yönetimi Kursu, Satranç Antrenörlük Kursu, Elektronik Ortamda Haberleşme Kursu, Eğitim Yönetimi Kursu, Soruşturma ve Ön İnceleme İşlemlerinde Hukuksal Yaklaşım Tekniği Semineri, Grundtvig Kapsamında “Dialogue-The Creative Communation” Seminer, Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Yönetişim Becerilerinin Geliştirilmesi Projesine Katılım ve Bu kapsamda eğitim verme, Toplam Kalite Yönetimi Değerlendirme gibi birçok eğitim almıştır. Eğitim Projelerine katılım ve Proje çalışmalarının yanı sıra, değerler eğitimi, dergi yayını, üniversite sınavlarına hazırlık vb. çeşitli mesleki ve akademik çalışmalarda bulunmuştur. Aynı zamanda bazı projeleri ile Türkiye’de ilk defa yapılan bazı eğitim çalışmaları yürütmüştür. Eğitim alanında aldığı ödüller şunlardır. Cihanbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Teşekkür Belgesi, Cihanbeyli Kaymakamlığı Takdirname, Meram İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Teşekkür Belgesi, Milli Eğitim Bakanlığı Uzman Öğretmenlik Sertifikası, M.E.B. İlköğretim Genel Müdürlüğü Aylıkla Ödüllendirme, Meram Kaymakamlığı Başarı Belgesi.
Ocak 2022 yılında Necmettin Erbakan Üniversitesi A.K. İlahiyat Fakültesi Fakülte Sekreteri ve Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörlük Özel Kalem Müdürü olarak devam etmektedir. Halen Yeni Dünya Vakfı Konya İl Yönetiminde ve Türkiye Dil Ve Edebiyat Derneği Konya Şube Yönetiminde bulunmaktadır. Orta düzeyde Arapça ve İngilizce bilmekte olan Çimen, evli ve 4 Çocuk babasıdır.
 
 
 
 
 
                                            
Rahim ÇİMEN
Özel Kalem Müdürü
(Prof. Dr. Cem Zorlu)
 
T: 0 332 221 0 505-506
F: 0 332 236 21 41