Rektör Özel Kalem Müdürü

 
 
Dr. Rahim ÇİMEN

06 Şubat 1973 yılında Konya’ da doğdu. Konya Merkez İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu. Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitirdikten sonra Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsüne bağlı olarak Temel İslami Bilimler Ana Bilim Dalı Hadis Bilim Dalı’nda “Endülüslü İbn Abdilberr’in Hadisçiliği ve Camiu Beyani’l-İlm Adlı Eseri” isimli tezi ile yüksek lisansını tamamladı. Necmettin Erbakan Üniversitesinde Sosyal Bilimler Enstitüsünde Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı Din Eğitimi Din Eğitimi Bilim Dalı’nda “Din Öğretiminde İletişim Temelli Algılanan Öğretmen Nitelikleri ve İ.H.L. Öğrencilerinin Okul Aidiyetine Etkisi” isimli tez çalışması ile doktorasını tamamlamıştır. “Türkiye’de İlk ve Ortaöğretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Programlarında Barış Eğitimi” isimli uluslararası bir sempozyumda tebliği bulunmaktadır.
Afyon Hocalar, Van Bahçesaray, Kahramanmaraş Afşin, Konya Cihanbeyli Yeniceoba İlçelerinde öğretmenlik yapmıştır. Yine Konya Cihanbeyli, Konya Meram, Selçuklu, Karatay ilçelerinde okul yöneticiliği görevlerinde bulunmuştur. Ayrıca Konya Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak çalışmıştır. Daha sonra Konya’da özel bir kolejde yönetici olarak görev yapmıştır. Mesleki alanlarda, yöneticilik, eğitim yönetimi ile ilgili birçok konuda hizmet içi eğitimler almıştır. Bilgisayar ve İnternet Kullanımı Kursu, Arapça Kursu (9 Ay), İnceleme ve Soruşturma Teknikleri Semineri, Hadis Öğretiminde Yeni Yaklaşımlar Kursu, Dini Hitabet ve Mesleki Uygulama Kursu, Toplam Kalite Yönetimi Semineri, MEİS Modülleri Tanıtım ve Kullanım Semineri, Aktif Öğrenme ve Öğretme Semineri, Eğitim Yönetimi Kursu, Satranç Antrenörlük Kursu, Elektronik Ortamda Haberleşme Kursu, Eğitim Yönetimi Kursu, Soruşturma ve Ön İnceleme İşlemlerinde Hukuksal Yaklaşım Tekniği Semineri, Grundtvig Kapsamında “Dialogue-The Creative Communation” Seminer, Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Yönetişim Becerilerinin Geliştirilmesi Projesine Katılım ve bu kapsamda eğitim verme, Toplam Kalite Yönetimi Değerlendirme gibi birçok eğitim almıştır. Eğitim Projelerine katılım ve proje çalışmalarının yürütülmesinin yanı sıra, din eğitimi, değerler eğitimi, dergi yayını, üniversite sınavlarına hazırlık vb. çeşitli mesleki ve akademik çalışmalarda bulunmuştur. Aynı zamanda Türkiye’de ilk defa olan bazı eğitim çalışmalarını yürütmüştür. Eğitim alanında aldığı ödüller şunlardır. Cihanbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Teşekkür Belgesi, Cihanbeyli Kaymakamlığı Takdirname, Meram İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Teşekkür Belgesi, Milli Eğitim Bakanlığı Uzman Öğretmenlik Sertifikası, M.E. B. İlköğretim Genel Müdürlüğü Aylıkla Ödüllendirme, Meram Kaymakamlığı Başarı Belgesi.
Yeni Dünya Vakfı Konya İl Yönetiminde ve Türkiye Dil Ve Edebiyat Derneği Konya Şube Yönetiminde bulunmakta olan Çimen halen, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörlük Özel Kalem Müdürü olarak çalışmaktadır. Orta düzeyde Arapça ve İngilizce bilmekte olup, evli ve 4 çocuk babasıdır.
 
 
 
 
 
                                            
Dr. Rahim ÇİMEN
Özel Kalem Müdürü
(Prof. Dr. Cem Zorlu)
 
T: 0 332 221 0 505-506-507
F: 0 332 236 21 41