Erasmus Koordinatörlüğü
06.07.2021

ERASMUS PROGRAMI YABANCI DİL SEVİYE TESPİT SINAVI HAKKINDA DUYURU

2021 yılı Erasmus Programı Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı 28 Haziran 2021 Pazartesi günü, 11.00’de YDYO Web Tabanlı Sınav Sistemi üzerinden uygulanmıştır. Sınav öncesinde sınava başvuru yapan adaylara, Erasmus web sayfamız duyurular bölümünden ve ayrıca SMS ile bilgilendirme yapılarak Yabancı Dil Yüksekokulunun ilgili sınav hakkında duyuru ve sınava giriş hakkında detaylı bilgiyi muhakkak incelemesi gerektiği adaylara duyurulmuştur.

Sınav sistemine kayıtlı tüm öğrencilerin sınav sonuçları ilan edilmiştir.

NEÜ YDYO’nun https://www.erbakan.edu.tr/yabancidilleryuksekokulu/duyuru/33475/ erasmus-programi-yabanci-dil-seviye-tespit-sinavi-hakkinda-duyuru linkinde yapmış olduğu bilgilendirmede belirtilen önemli husus ve kurallara dikkat ettiği halde, yine de problem yaşadığını düşünen ve sınav sonucuna itirazı olan öğrenciler, bu itirazlarını sınavı yürüten Yabancı Diller Yüksekokulunun  332 320 41 10 nolu telefonunu ve/veya ydyo@erbakan.edu.tr e-posta adresine bildirebilirler.

Uzaktan eğitim birimi UZEM’den alınan teknik bilgiler doğrultusunda sınavın yenilenmesi, iptali ya da adaylara ek sınav hakkı verilmesini gerektirecek  somut veriye ulaşılamamıştır.

Bununla birlikte, 2021 yılı içerisinde başlatılacak Erasmus Öğrenim ve Staj hareketliliği için yapılmış olan Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı haricinde; adaylar daha önce aldıkları ya da muhtemel başvuru ilan tarihine kadar alacakları e-YDS/ YDS/ YÖKDİL merkezi sınav puanları ile daha önce 06/03/2020 tarihinde yapılmış olan ve 2 yıl geçerliliği olan Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı sonuçları da, ilan edilecek başvuru sürecinde kullanabileceklerdir.

Sınav sonucunuza ekte belirtilen adımları izleyerek ulaşabilirsiniz. (Sınav sonucu öğrenme adımlarına ulaşmak için tıklayınız.)