TR | EN

Eurodesk

 

Eurodesk Türkiye Temas Noktaları, TC. AB Bakanlığı, AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Ulusal Ajans) tarafından, gençlere ve gençlere hizmet edenlere Avrupa Fırsatları hakkında bilgi vermekle yetkilendirilmiş kuruluşlardır.

Gençlere ve gençlerle çalışan herkese Avrupa fırsatları ve gençlerin Avrupa faaliyetlerine katılımı hakkında güncel ve sağlıklı bilgiler sunan Eurodesk Ağı, Avrupa Birliği'nin tüm program ülkelerinde bulunan ve Türkiye'de de Türk Ulusal Ajansı tarafından 2008 yılında faaliyete geçirilmiş bir ağ olarak hizmetini sürdürmektedir.
 

Euordesk genel anlamı ile gençlik bilgilendirmesi yapan, bir gençlik bilgi aktarım ağıdır. Gençlik bilgilendirmesi gençlerin akademik çalışmalarının yanında sosyal, kültürel ve mesleki gelişimlerine katkı sağlamanın yanında, beceri ve yeteneklerini geliştirebilecekleri fırsatlardan haberdar edilmeleri şeklinde özetlenebilir. Bu doğrultuda gençlik bilgilendirmesi, gençlerin ihtiyaç duyduğu liderlik, koçluk, yönlendirme ve danışmanlık faaliyetlerinin bütünü şeklinde tanımlanabilir

Eurodesk Üniversitemizde Gençlik Bilgilendirmesi için bir model niteliği teşkil etmekte olup, öğrencilerimize sistematik bilgi aktarımı sağlamaktadır. Öğrencilerimizin uluslararası proje ve çalışmalara erişimine katkı sağlayan ve öğrencilerimizin yararlanabilecekleri hibe destekleri, öğrenim fırsatları, burslar, yurtdışı staj imkânlarından, Avrupa gönüllü hizmetlerinden haberdar olmalarını sağlamaktadır.

Necmettin Erbakan Üniversitesi 2013 Yılından bu yana TR042-KonyaErbakanUni  kodu ile bu ağda yer almakta, ve gençlere ücretsiz bilgilendirme servisi sunmaktadır.

Eurodesk’e Sorun

Eurodeske soracağınız bir soru 111 Temas Noktasından bir veya birkaç tanesi tarafından cevaplanacaktır.

Soru sormak için tıklayınız.