Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültemize ‘Çevre Hizmet Özel Ödülü’

04.12.2023
Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi

Üniversitemiz Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi, Akdeniz Üniversitesi (AKDÜ) Çevre Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından bu yıl 25.’si düzenlenen, çevre değerlerinin korunmasına ve geliştirilmesine katkı sağlayanların ödüllendirildiği Çevre Hizmet Ödül Töreni’nde özel ödüle layık görüldü.

AKDÜ Atatürk Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen 25. Çevre Hizmet Ödül Töreni’ne Üniversitemiz Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesini temsilen Fakülte Sekreteri Ahmet Çelik ve İdari Personel Davut Mustafa Gargalık katıldı.Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültemiz, çevre hizmet özel ödülünü, plastiklerin doğaya verdiği zararlara dikkat çekmek amacıyla gerçekleştirilen sıfır atık farkındalık projesi ile kazandı.

“Daha Yeşil Bir Çevre İçin Çalışmalarımız Sürecek”
Konu hakkında açıklama yapan Üniversitemiz Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Arslan, kaynakların hızla tükendiği günümüz dünyasında sıfır atık projelerinin önem kazandığını belirterek, “Fakültemizde, ‘Bugün Toplanan Bir Şişe Gelecek için Temiz Bir Çevre’ sloganıyla gerçekleştirdiğimiz projelerimizde öğrencilerimizin duyarlı davranışlarıyla yaklaşık 350 kg pet şişeyi geri dönüşüme kazandırdık. Ayrıca toplanan her 20 pet şişe karşılığında öğrencilerimize üniversitemiz yemekhanesinde geçerli olan yemek fişleri verildi. Öğrencilerin motive edildiği, farkındalığın oluşturulduğu önemli bir çalışma oldu. Akdeniz Üniversitesi Çevre Hizmet Ödülleri’ne de fakülte olarak sıfır atık projelerimiz ile başvuruda bulunmuştuk. Birçok kategoride ödülün verildiği Çevre Hizmet Ödülleri’nde fakültemiz özel ödüle layık görüldü. Başta öğrencilerimiz olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Bundan sonra da gerçekleştireceğimiz yeni projelerle daha yeşil ve güzel bir çevre için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.
Paylaş