Üniversitemiz Ev Sahipliğinde 10 Ülkeden 85 Akademisyenin Katıldığı Uluslararası Konferans Gerçekleştirildi

01.08.2022

Üniversitemiz Küresel ve Bölgesel Çalışmalar Merkezi (TİGA) ve Cezayir III Üniversitesi Sosyal ve Beşeri Araştırma ve Çalışmalar Merkezi (ICSHRS) paydaşlığında, “Sabit ve Değişken Arasında Sosyal ve Beşeri Bilimler” başlıklı uluslararası konferans düzenlendi.

Üniversitemiz ev sahipliğinde gerçekleştirilen programla, iki üniversite arasında yaklaşık dört yıl önce başlayan ortak bilimsel çalışmalara böylece bir yenisi daha eklendi.

Fiziksel ve çevrimiçi olarak organize edilen konferansa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA) bölgesindeki 10 ayrı ülkeden 85 akademisyen katıldı. Çevrimiçi olanağı bulunan program sayesinde, mesafenin bir engel olması ortadan kaldırılarak daha geniş epistemik cemaatlere ulaşma imkânı da değerlendirilmiş oldu.Konferansın açılış konuşmasını Arapça olarak gerçekleştiren Rektörümüz Prof. Dr. Cem Zorlu, iki üniversite arasındaki iş birliğinin farklı alanlarda birçok önemli çıktısının bulunduğunu ve bu konferansın da paydaşlığın bir meyvesi olduğunu söyledi.

Programa ev sahipliği yapmaktan memnuniyet duyduklarını ifade eden Rektör Prof. Dr. Cem Zorlu, konferansın hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

Üniversitemiz Küresel ve Bölgesel Çalışmalar Merkezi Müdürü Prof. Dr. Murat Çemrek ile Cezayir III Üniversitesi Sosyal ve Beşeri Araştırma ve Çalışmalar Merkezi Müdürü Dr. Abdelmoumen Abdelaziz ise konuşmalarında, bu konferans serisinin başka çalışmalarla devam ettirileceğini vurguladılar.

Açılışın ardından program, fiziksel ve çevrimiçi gerçekleşen sunum ve oturumlarla sona erdi.

Paylaş