Öğrencimiz Meryem Merve Koru’nun Eseri Resim Yarışmasında Birinci Seçildi

30.12.2022
Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi

Üniversitemiz Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Resim-İş Öğretmenliği Bölümü 4. sınıf öğrencisi Meryem Merve Koru, Mozaik Sanat ve Kültür Merkezi tarafından gerçekleştirilen ‘Umut’ konulu resim yarışmasında birincilik elde etti.

Ankara’da düzenlenen ‘Umut’ Resim Yarışması Sergisi’nde, Meryem Merve Koru’ya ödülünü Mozaik Sanat ve Kültür Merkezi’nin sahibi Josh Wentz takdim etti.

Sergide, Koru’nun birinciliğe layık görülen ‘Mihre’ isimli eseriyle birlikte yarışmaya katılan resimler sanatseverlerin beğenisine sunuldu.Konuyla ilgili duygularını ifade eden Meryem Merve Koru, katıldığı ilk resim yarışmasında birincilik elde etmenin kendisini çok mutlu ettiğini dile getirdi.

Eseri hakkında bilgiler veren Koru, “Otoportre yaparak kendimi bulmaya çalıştığım bu yolculukta, iç dünyamın yansımasını paylaşıyorum, kendine has bir arayışla. Gözlerim kapalı ve kimseye bakmıyor. Kendi iç dünyasına, özüne yöneliyor. Karanlıkta kalan noktalar, ifadesi  net bir duyguya denk gelmeyen mimikler… Sanki bakmadan görmek gibi. Kullandığım renkler, ifade, teknik... Kendi yaşamımdan izler taşıyor. Belirsiz, karanlık bir ortam içinde olan ışık ve ben. Duygularımı da ancak güneşin ışığı ile yansıtabilirdim. Fakat bir şeyler eksikti. Belki de beni aydınlatacak olan sadece güneş değildi. Dolayısıyla kendimi Mihre’ye yakın hissettim. Mihre güneş ve sevgi demekti. Ben de yaşanmışlıklarımdan yola çıkarak Mihre’yle bütünleşmek istedim” şeklinde konuştu.

Başarısından dolayı öğrencimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Paylaş