Simülasyon ve Modelleme Uygulama ve Araştırma Merkezi

EĞİTİM

 

TEMEL VE İLERİ YAŞAM DESTEĞİ MEDİKAL SİMÜLASYON KURSU

      Bu eğitimde her bir kursa   Temel  Ve İleri Yaşam Desteği bilgi ve becerisi olan 8 katılımcı (4 hekim ve 4 hemşire ) dahil edilmekte ve 4 senaryo uygulanmaktadır.Katılımcılara simülasyon eğitimi, mekan, mankenler, malzemeler ile ilgili kısa bir bilgilendirme yapılmakta  ve katılımcılardan Temel ve İleri Kardiyak Yaşam Desteği ile ilgili senaryoyu yönetmeleri  istenmektedir. Her senaryonun sonunda eğiticilerimiz, senaryoda görev alan katılımcılarla birlikte eğitimin debrifing kısmını yürütmektedir. Kursumuzu tamamlayan tüm katılımcılarımıza “Katılım Belgesi” verilmektedir.  

TEMEL VE İLERİ YAŞAM DESTEĞİ BİLGİ VE BECERİ EDİNDİRME KURSU

Eğitimde  katılımcılara günün ilk yarısında  Anestezi ve Reanimasyon, Kardiyoloji ve Acil Tıp Anabilim Dallarından eğiticilerimiz tarafından  Havayolu yönetimi,defibrilatör kullanımı ve elektriksel tedaviler, temel yaşam desteği ve ileri kardiyak yaşam desteği  hakkında  teorik bilgiler verilmektedir. Günün ikinci yarısında  ise katılımcılara temel beceri maketleri üzerinde pratik yaptırılıp, katılımcıların temel ve ileri yaşam desteği ile ilgili bilgi ve becerileri en yeni kılavuzlar eşliğinde güncellenmektedir. Bu eğitimi alan katılımcılar daha sonra medikal simülasyon kurslarına alınmaktadır.

SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ SİMÜLASYON KURSLARI

Cerrahi Hastalıkları,İç Hastalıkları ,Doğum Kadın Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalları  tarafından öğrencilere yönelik medikal simülasyon eğitimleri yapılmaktadır.