Turizm İşletmeciliği Bölümü
05.05.2022

Staj İşlemleri 2022

1. Staja Başlama İçin Gerekli Olan Belgelerin Teslim Tarihi
Staja Başlama İçin Gerekli Olan Belgelerin Teslim Tarihi: 05.05.2022-30.06.2022’dir.
(Staja Başlama İçin Gerekli Olan Belgeler: İşyeri onay belgesi, bölüm staj komisyon onayı)
Turizm İşletmeciliği bölümü öğrencilerinin 30 HAZİRAN 2022 tarihine kadar staj yapacakları işletmeleri belirlemeleri ve Staj komisyonuna ve/veya Staj komisyonu başkanına dosyalarını teslim etmeleri gerekmektedir.

Staj Belgelerinin Teslimi:
Staj yapmak isteyen öğrenciler ilgili belgeleri (İşyeri onay belgesi, bölüm staj komisyon onayı) Staj Komisyonuna şahsen teslim edebileceklerdir.  
 
Şahsen teslimat yapamayacak öğrencilerin, imzalanmış ve mühürlenmiş belgelerin taranmış hallerini [email protected] ve [email protected] adreslerine e-mail olarak göndermeleri gerekmektedir. Ayrıca belgelerin aslını Necmettin Erbakan Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanlığına göndermeleri gerekmektedir.
 
 
2. Staj Tarihleri
Staj 18 TEMMUZ 2022 tarihi itibariyle başlatılabilecektir. İşgünü sayısı 5 gündür. Ancak işletme/kurum cumartesi günleri de çalışılıyorsa staj gün sayısı 6 gündür. Kurumda pazar günleri çalışılsa bile, pazar günleri ve resmi tatil günleri staj işgününden sayılmaz.
Yurt içinde staj yapılabilecek tarih, 18 Temmuz 2022 - 08 Eylül 2022 olarak belirlenmiştir. 
 
 
3. Staj Muafiyet Belgelerinin Son Teslim Tarihi
Stajdan muaf olmak isteyen öğrencilerin belgelerini (SGK dökümü ve başvuru dilekçesi) her dönemin ilk üç haftası teslim etmeleri gerekmektedir. Bu tarihten sonra muafiyet başvuruları alınmayacaktır.
 
 
4. Staj Dosyalarının Teslimi
Stajını başarılı ile tamamlayan öğrencilerin staj dosyalarını eksiksiz olarak doldurduktan sonra akademik takvime göre derslerin başlangıcından itibaren 3 hafta içerisinde Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Cüneyt ŞAPCILAR’a imza karşılığında teslim etmeleri gerekmektedir.

İfade edilen tarihlerin sonrasında staj ile ilgili işlem yapılmayacaktır.
 
Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Cüneyt ŞAPCILAR
Necmettin Erbakan Üniversitesi Turizm Fakültesi 601 Nolu Oda.

Açıklama ve Staj Belgeleri için tıklayınız.